K čomu slúžia chrániče matracov?

0
818
K čomu slúžia chrániče matracov?

Dnes sme si pre vás pripravili praktický prehľad základných funkcií matracových chráničov. V akých situáciách vám poslúžia a aké modely máte k dispozícii?

Využitie a príklady matracových chráničov

Pokiaľ chcete, aby vám váš nový matrac slúžil čo najdlhšie a tiež aby si zachoval svoje vlastnosti a kvalitu, mali by ste myslieť na jeho ochranu pred možným znečistením a znehodnotením. Jednoducho povedané, matracový chránič udržuje matrac čistý aj hygienicky nezávadný a zároveň sa dá bez problémov vyprať v práčke. Zároveň vytvára účinnú bariéru proti roztočom a je tak ideálnou voľbou pre osoby, ktoré trápia alergické reakcie. V neposlednom rade funguje ako praktická ochrana pred vlhkosťou, vďaka čomu sa hodí aj na matrac určený pre deti.

Matracové chrániče sa štandardne vyrábajú z bavlny alebo polyesteru, natrafíte však aj na modely vyrobené z bambusových vlákien, čo je prípad chrániča Bamboo. Cena chráničov sa u certifikovaného predajcu Matracentrum pohybuje v rozmedzí od 20 do 40 eur a doručované bývajú v priebehu 5 pracovných dní. Aj matrace najmenších detí zostanú suché s chráničom Baby protect zloženým z vrchnej sacej a spodnej nepremokavej vrstvy. S inovatívnym matracovým chráničom Carbon z uhlíkových vlákien sa zas nemusíte obávať elektromagnetického znečistenia z domácich spotrebičov a okolitého prostredia.

Na čo nezabúdať pri výbere matraca

Aj v prípade, že uvažujete nad kúpou nového matraca, čítate ten správny článok. Odporúčame vám zamerať vašu pozornosť na matrace, ktoré sú zdravotne nezávadné či dokonca môžu byť v prípade potreby využívané aj ako zdravotné pomôcky. Pri vašej voľbe môžete vziať do úvahy faktory, ako sú rozmery a tuhosť matraca, jeho nosnosť alebo kompatibilita s posteľou a roštom do postele. Zvážiť sa však rozhodne oplatí tiež materiál matraca, ktorý má zásadný vplyv na jeho vlastnosti a teda aj funkčnosť.

Klasické pružinové matrace sú cenovo dostupné a zároveň v nich výborným spôsobom cirkuluje vzduch. Matrac z prírodných materiálov je naproti tomu antibakteriálny a nedochádza v ňom k hromadeniu vlhkosti. Do tretice môžete siahnuť po PUR pene, respektíve molitane, ktorý vyniká primeraným stupňom tuhosti a zároveň sa po čase dokáže prispôsobiť tvaru tela svojho používateľa.