Chráňme si planétu pre seba a pre ďalšie generácie

0
722
Chráňme si planétu pre seba a pre ďalšie generácie

Aj malý krok jedného človeka môže byť veľkým krokom pre celé ľudstvo. Za záchranu planéty bojujeme už dlhšie, ale na to, aby naša Zem bola čo najmenej znečistená, je potrebné prepojiť viaceré kroky, ktorými dosiahneme vytúžený výsledok. Jedným z nich je aj využívanie obnoviteľných zdrojov energie.

Dnes už si nevieme predstaviť život bez elektriny, dalo by sa povedať, že by mnohí bez nej neprežili. Produkciou elektriny a tepla z fosílnych palív (neobnoviteľných zdrojov), prispievame k znečisťovaniu planéty a veľa ľudí dnes ani nevie, že existuje aj iné riešenie. Práve obnoviteľné zdroje energie poskytnú rovnako hodnotnú energiu a popritom nemajú na našu planétu žiaden zlý vplyv. Ako ich teda využívať?

Elektromobily

V dnešnej dobe sa takmer v každej domácnosti nachádzajú dva automobily, ktoré svojim spaľovaním znečisťujú prostredie. V čom sú elektromobily iné? Netreba do nich tankovať benzín ani naftu, môžete ich jednoducho nabiť a pokračovať v jazde bez znečistenia ovzdušia.

Výroba vlastnej energie

Takzvaná zelená energia môže byť vytvorená aj priamo u vás doma a to hneď niekoľkými spôsobmi. Počuli ste už o fotovoltickom jave? Vďaka solárnym panelom umožňuje premenu slnečných lúčov na elektrinu. Elektrinu si môžete vytvárať sami aj pomocou bioplynu alebo biomasy. Obidva spôsoby sú na Slovensku v našich podmienkach skvelým obnoviteľným zdrojom.

Konkrétne riešenia a služby poskytuje firma Greenlogy, ktorá sa zaoberá zelenou energiou a obnoviteľnými zdrojmi na Slovensku. Svojim zákazníkom poskytujú overené služby, nimi vyprodukovanú zelenú elektrinu a dokonca aj zemný plyn. Ich agendu nemožno spochybňovať aj vďaka spôsobu, ktorým vytvárajú zmluvy s ich klientami, výlučne online, bez zbytočných papierov, ktoré by boli len ďalším ukracovaním prírody od jej vzácnych stromov. Vyskúšajte moderné riešenie, ktoré môže zachrániť našu planétu.