Hľadáte praktický darček pre muža? Vsaďte na snehové reťaze

0
1366
Hľadáte praktický darček pre muža
Hľadáte praktický darček pre muža

Nájsť vhodný darček pre muža je poriadna fuška. Ženu poteší parfum alebo kvety, ale muž je záhadné stvorenie, ktoré je ťažké obdarovať. Ak je váš partner motorista, iste ocení praktické darčeky týkajúce sa jeho vozidla. V prípade automobilov ide napríklad o snehové reťaze. Táto neoceniteľná pomôcka doslova zachráni život nejednému motoristovi počas zimnej jazdy.

Záhada pri kúpe snehových reťazí odhalená

Vybrať snehové reťaze na SUV 4×4 alebo na menšie vozidlá je niekedy problematické aj pre mužov. Iste sa trápite s tým, ako sa vám podarí vybrať také reťaze, ktoré budú na pneumatiky partnerovho automobilu sedieť. Keď váš partner nebude doma, nahliadnite do technického preukazu, kde nájdete údaje o rozmere pneumatík. Podľa týchto rozmerov sa pri kupovaní reťazí riaďte ako prvým parametrom. Následne sa musíte rozhodnúť, koľko peňazí chcete do snehových reťazí investovať. V závislosti od modelu sa ich cena pohybuje od niekoľkých desiatok až po stovky eur. Zamyslite sa, ako často váš partner jazdí do hôr. Ak len veľmi zriedkavo, tak vám budú stačiť lacnejšie snehové reťaze z ocele, ktoré sú síce hlučnejšie a nevydržia roky, ale na svoj účel dobre poslúžia. Lacnejšou možnosťou sú tiež textilné varianty.

Z akých modelov reťazí si môžete vybrať

Veľmi obľúbené medzi motoristami sú textilné snehové reťaze, ktoré napriek svojmu názvu dokážu adekvátne zvýšiť priľnavosť pneumatík na snehu i ľade. Povrch týchto reťazí sa po dotyku s vlhkou vozovkou mení na akési lepidlo, ktoré perfektne zabráni šmyku a poradí si tiež s ujazdeným snehom. Tieto snehové reťaze sa dajú zakúpiť aj ako reťaze na dodávky a iné väčšie vozidlá. Kovové snehové reťaze sa rozdeľujú do troch typov podľa vzoru stopy. Ide o snehové reťaze rebríkové, so stopou v tvare písmena H alebo X a so šikmou stopou. Najviac účinné sú posledné menované, ktoré sú samozrejme najdrahšie.

Nebude partner zo snehových reťazí sklamaný?

Kúpou snehových reťazí svojho partnera zaručene nesklamete. Mnohí páni by si reťaze kúpili, ale váhajú, pretože si myslia, že zimné pneumatiky im pomôžu vo všetkých situáciách. Darovaním snehových reťazí zvýšite bezpečnosť jazdy svojho partnera a zároveň bude pripravený na nástrahy zimného počasia. Snehové reťaze sa používajú počas jazdy na zaviatych cestách, cestách pokrytých ľadom, ale tiež pri prejazde zabahneným lesom.