Hotely, v ktorých sa cítite ako kráľ

0
3833

Za posledných päť rokov som žil ako kráľ. Bol som neustále v pohybe a hľadal som najlepšie mimosezónne  ubytovanie. Počas tejto doby som sa ubytoval vo všetkom možnom – od zlých motelov až po päťhviezdičkové kúpele, od Reny až po Reykjavík. Prišiel som oceniť tieto miesta, ktoré kombinujú služby a luxus hotelov s pohodlím domova,” píše Paul Carr, britský spisovateľ, žurnalista a komentátor so sídlom v Las Vegas. Nechajme sa ním inšpirovať a pozrime sa, čo nám odporúča. Každý záujemca môže stráviť noc v príjemnom hoteli a cítiť sa tam ako kráľ.

Palihouse v Los Angeles, Kalifornia v USA (od 250 €)

Je jedným z mála hotelov, kde by sa dalo pobudnúť celý rok. Personál zabezpečuje špeciálne hotelové služby. Izby majú podobu malých kompletných apartmánov s plne vybavenou kuchyňou a zamestnanci sú úžasní, lebo si pamätajú Vaše meno od úplného začiatku. Poloha je priamo v centre mesta West Hollywood, iba päť minút od relaxačného centra Chateau Marmont a Sunset Marquis.  Ak sa chystáte stráviť v tomto meste viac ako týždeň,  žiadne lepšie ubytovanie nenájdete.

Dukes v Londýne, Veľká Británia (od 500 €)

Hotel je určený pre tých z vás, ktorí sa obávajú, že hotely v Londýne zabudli na význam služieb. Dukes garantuje pravý opak. Je zastrčený v súkromnom St. James nádvorí. Izby sú dobre vybavené a klasicky zariadené, s perfektným servisom. 

Glenmere Mansion v Chester, New York v USA (od 550 $)

Ako už názov napovedá, Glenmere Mansion je viac podobný domu /je to naozaj veľký dom/ ako hotelu. Toto sídlo v súkromnom vlastníctve má len 18 hosťovských izieb, z ktorých každá je navrhnutá tak, aby vyvolávala pocit veľkej súkromnej rezidencie so všetkým komfortom a osobnými službami. Najmä  milovníkom kníh urobí radosť knižnica, ktorá obsahuje celú svetovú klasiku. 

Huntington v San Franciscu, Kalifornia v USA  (Od 190 $)

Hotel je umiestnený v hornej časti štvrti Nob Hill. Huntington je známy svojimi najväčšími hotelovými skúsenosťami v meste. Všetky izby majú veľký obývací priestor a nádherný výhľad na mesto. Určite oceníte aj Nob Hill Spa, kde sa môžete zbaviť stresu a obnoviť svoje sily na celý rok len za pár hodín.

Four Seasons, Las Vegas, Nevada v USA  (Od $ 179)

Tento hotel je vhodný na party, ale aj ako útočisko pre milencov. Zaručuje luxus a pobyt v pokojnej oblasti vzdialenej “milión” kilometrov od rušného Sin City. Hotelová reštaurácia “Veranda” (najmä jej vonkajšia terasa) ponúka výborne a obľúbené menu. 

Zdroj: pursuitist.com

Foto: kiwicollection.com, californiamarkt.com, weblogtheworld.com, breakingtravelnews.com, luxuryhotelexperts.com