Výdobytky modernej medicíny

0
1208
dlhodobé bolesti

Na svete existuje mnoho ľudí, ktorí modernej medicíne takmer vôbec nedôverujú. Nie je v nich prehĺbená dôvera v technologický pokrok a skôr môžu patriť k ľuďom, ktorí majú tendenciu dôverovať skôr nadprirodzeným spôsobom liečby, či už je to bylinkárstvo alebo metódy, ktoré jednoducho nesúvisia priamo s prepojením moderných farmaceutických spoločností a lekárskou praxou. Existuje niečo ešte medzi tým? Ak áno, prečo sa s tým bližšie nezoznámiť?

Lekár menom Miroslav Tichý zadefinoval vo svojej rehabilitačnej praxi pojem funkčná manuálna medicína. Vytvoril tak jedinečnú metódu, ktorú dnes už využíva mnoho odborníkov a jej efektivita je pomerne vysoká. Rehabilitačný lekár pôsobí v Českej republike a kurzy tejto metódy poskytol aj slovenským fyzioterapeutom. Vďaka tomu môžete túto metódu vyskúšať aj na vás a odhaliť vďaka nej skutočnú príčinu svojej bolesti. Túto možnosť vám u nás na Slovensku poskytuje AF REHAB – rehabilitačné a vzdelávacie centrum v Bratislave, ktoré zastrešuje mnoho odborníkov na túto metódu.

Trápia vás dlhodobé bolesti?

Ak trpíte neustálymi bolesťami a pravidelné návštevy vášho lekára k ničomu nepomáhajú, pretože stále nenašiel príčinu bolesti, mali by ste vyskúšať funkčnú manuálnu medicínu. Spočíva v tom, že vaša bolesť nemusí prameniť priamo z toho miesta, kde sa prejaví, ale táto metóda hovorí o tom, že vaša fyzická bolesť – napríklad bolesť kĺbov či bolesť chrbta, súvisí s vašimi vnútornými orgánmi. Porucha vašich a bolesť vašich kĺbov totiž môže indikovať iný, skrytý zápal vo vašom tele.

Skryté zápaly v tele je potrebné čo najskôr odhaliť

Téza doktora Tichého spočíva v tom, že všetky vnútorné orgány sa premietajú do pohybového aparátu. Odhalenie skutočného pôvodu bolesti, nájdenie skrytého zápalu či virózy v tele napomáha k odstráneniu fyzickej bolesti v častiach vášho tela. Nie nadarmo sa hovorí, že všetko so všetkým súvisí. V ľudskom tele to platí dvojnásobne.