7 spôsobov, ako využiť úžitkovú štvorkolku

0
87
7 spôsobov, ako využiť úžitkovú štvorkolku
7 spôsobov, ako využiť úžitkovú štvorkolku

Úžitková štvorkolka je unikátne terénne vozidlo, ktoré dokáže všetko, čo zvládne športový model a okrem toho veľa vecí navyše. Ide o praktické vozidlo uľahčujúce prácu v rôznych odvetviach. Jej možnosti využitia sú vskutku obrovské a my vám prinášame len malý prehľad toho, ako sa dá pracovná štvorkolka využiť.

1. Preprava nákladu

Štvorkolka vám pomôže prepraviť ťažké náklady, ktoré by ste ručne prenášali len s námahou. Môžete na ňu naložiť drevo, kamene, záhradné náradie, potraviny a iné objemnejšie bremená. Štvorkolky can am s prívesom dokážu uviesť stovky kilogramov a ďalšie ťahať pomocou navijaka.

2. Práca na farme

Štvorkolka je ideálny pomocník na farme. Môžete ju použiť na ťahanie prívesu s krmivom pre dobytok, na prevoz oviec na pastvu, na čistenie maštalí, obrábanie pôdy či kosenie. Štvorkolky je možné vybaviť rôznym náradím, ktoré vám ušetrí čas a uľahčí prácu na farme.

3. Stavebné práce

Štvorkolka pomôže aj na stavbe. Môžete ju použiť na prevoz materiálu, na zdvíhanie ťažkých predmetov a na čistenie staveniska. Štvorkolky ako terénne vozidlá dokážu jazdiť po štrku i piesku.

4. Lov a rybolov

Štvorkolka vám pomôže dostať sa do ťažko prístupných oblastí v lese, čím sa stáva zaujímavým vozidlom pre poľovníkov.  Môžete ju použiť na prevoz loveckého a rybárskeho vybavenia a na ťahanie ulovenej zveri. Štvorkolky s korbou odvezú veľký náklad a sú pohodlné pre jazdcov i spolujazdcov.

5. Zimná údržba

V zime s pomocou štvorkolky s pluhom odhrniete a vyčistíte chodníky. Môžete ju tiež použiť na posypanie ciest soľou a pieskom. Vďaka týmto vlastnostiam sú úžitkové štvorkolky často využívané pri mestskej údržbe chodníkov a prístupových ciest.

6. Rekreačné aktivity

Na štvorkolke sa môžete zviesť do prírody a užívať si rôzne aktivity. Dostatok úložného priestoru dobre poslúži na preváženie vecí na piknik alebo stanovačku. V side by side štvorkolkách sa dokážu zviesť viacerí pasažieri, čo znamená, že rodinným výletom nič nebráni.

7. Zábava a adrenalín

Jazda na štvorkolke je zábavná a adrenalínová aktivita, ktorá vám prinesie radosť a uvoľnenie. Preskúmajte skryté zákutia, vybláznite sa pri skokoch a driftovaní. Štvorkolka vám prinesie nezabudnuteľné zážitky a pomôže vám odreagovať sa od stresu.

Pri výbere štvorkolky sa zamyslite nad tým, ako budete štvorkolku používať a aké funkcie potrebujete. Dôležité je tiež vybrať si spoľahlivú značku a model s dobrými recenziami. Na tomto odkaze https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html je možné zostaviť štvorkolku aj s doplnkovou výbavou.

Autor: Gabriela Kudláčová