Dokonalá poštová schránka ladiaca s vašim domom

0
1211
Dokonalá poštová schránka ladiaca s vašim domom

Neoddeliteľnou súčasťou vstupných priestorov bytových a rodinných domov sú poštové schránky. V niektorých prípadoch sú naozaj skvostom, ktorý skrášli vchod domu a dodá bodku k dokonalosti vonkajších priestorov. Ako vybrať poštovú schránku, aby bola unikátnym  skvostom?

Funkčná stránka poštových schránok

Aby bola poštová schránka funkčná, musíte pri jej výbere myslieť na zopár dôležitých parametrov. Predsa len ide o miesto na uschovanie, kde vás budú čakať dôležité poštové zásielky. Poštové schránky sú vlastne vonkajšie pokladničky vášho domu. Vyberte si takú schránku, do ktorej sa nedostane nikto cudzí. Po vložení zásielky musí dokonale skryť celý obsah a jeho výber bude následne možný len po odomknutí. S týmto parametrom priamo súvisí veľkosť schránky. Dajte prednosť väčším rozmerom, minimálne A4, a s objemom, ktorý bez problémov zvládne veľké obálky, letáky i katalóg. V zahraničí sú moderné schránky umiestnené priamo na dverách domu. Toto riešenie je praktické, pretože zásielky spadnú priamo do vstupnej haly. Na druhej strane musíte mať voľný vstup na pozemok, čo je z hľadiska bezpečnosti kontroverzné. V našich končinách nájdete schránky priskrutkované na plot domu, na dvere do záhrady, zamurované do plotu z kameňa alebo stále populárnejšie voľno stojace. Podľa toho, kam chcete schránku umiestniť, vyberajte aj farbu a materiál, z ktorého bude schránka vyrobená. Do odkrytých priestorov je lepšou voľbou poštová schránka vyrobená z pozinkovanej ocele alebo z plastu. Pozinkovaná oceľ je odolná, vydrží vám dlhé roky a navyše sa dá zafarbiť do rôznych odtieňov. Poštové schránky sa nemusia uzamykať len na kľúč. Môžu mať elektronický zámok s číselným kódom alebo otváraním na čip.

Inšpirácie pred kúpou poštových schránok

Pred kúpou poštových schránok sa môžete inšpirovať fotografiami na internete alebo na sociálnych sieťach. Ničím výnimočným nie sú schránky, ktoré sa vyrábajú na mieru. Môžete si dokonca vybrať schránku s ľudovým motívom alebo dekoráciou podľa vašich predstáv. Takéto poštové schránky upútajú na prvý pohľad a budú šperkom vstupnej brány. Poštová schránka nemusí mať len tvar obyčajného obdĺžnika. Môže vyzerať ako vtáčia búdka alebo byť v tvare valca. Pánov iste poteší schránka v tvare automobilu, vlaku či autobusu. Dámam sa viacej páči dizajn pripomínajúci rodinný dom, môžete si dokonca dať vyrobiť miniatúrnu kópiu vlastného domu. Tieto dizajny sa hodia pre schránky voľno stojace. Samozrejme, že dobre vyzerá aj stará dobrá klasika. Veď minimalizmus a jednoduchý dizajn majú svoje čaro.