Znečistené životné prostredie – znečistený organizmus

0
1091

Ešte pred pár desaťročiami vlastnili autá len vyvolení, a preto ich nebolo na cestách toľko ako dnes. Teraz už nikoho neprekvapí, že na jednu rodinu pripadajú aj tri motorové vozidlá. Svojou pohodlnosťou sme si však spôsobili, že škodlivín v prostredí je oveľa viac ako kedysi. Žiaľ, nemajú to na svedomí iba automobily. Nebezpečenstiev je omnoho viac a prinášame krutú daň za všetky moderné výdobytky. 

Vplyv škodlivých látok na ľudský organizmus

Naše telo musí dennodenne bojovať s množstvom toxínov. Toxíny, čiže chemické látky, sú nežiadúcim sprievodcom súčasného životného štýlu. Svojimi negatívnymi vplyvmi nepriaznivo ovplyvňujú náš endokrinný systém, metabolickú rovnováhu a znižujú funkciu nášho imunitného systému. Niektoré dokonca vplývajú na našu náladu a spôsobujú vznik neurologických ochorení.

Najznámejším toxínom sú pesticídy, látky bežne používané v poľnohospodárstve na ochranu rastlín a na hnojenie. S ľahkosťou sa dostanú aj do produktov, ktoré bežne konzumujeme.

Okrem toho, že chemické látky prijímame do organizmu v podobne stravy, tiež ich vdychujeme zo znečisteného prostredia. Chemikálie sa nachádzajú aj v stavebných materiáloch, nábytku a v rôznych výrobkoch, ktoré využívame každý deň.

Keď sú škodlivé látky v prevahe

Jednou z obranných reakcií organizmu je detoxikácia, ktorá prebieha v tele neustále, pretože niektoré škodlivé látky vznikajú aj v tele a voľné radikály sú produkované pri metabolizme niektorých látok. Pod vplyvom znečisteného životného prostredia či prijímaním nezdravej stravy nefunguje prirodzená detoxikácia správne. 

zdravy zivot

Naštartujte si organizmus prirodzenou detoxikáciou

Naše telo nie je prispôsobené na tak extrémne zamorenie životného prostredia. Práve preto je dobré pomôcť mu s detoxikáciou.

Očistu tela môžeme posilniť prirodzenou cestou, a teda konzumáciou zelenej stravy alebo pitím zelených nápojov. Tie obsahujú všetky enzýmy potrebné k tomuto procesu.

Napríklad taký zelený jačmeň a chlorella sú nevyhnutnou súčasťou zdravej výživy a pri detoxikácii dokážu telu veľmi pomôcť.

Zelený jačmeň sa spracováva pri nízkych teplotách, aby sa všetky jeho cenné živiny udržali v pôvodnom stave. Práve jeho živiny, vitamíny a enzýmy sú nevyhnutné k regenerácií organizmu.

Skvelé produkty na prírodnej báze si môžete zakúpiť aj v e-shope zelenyzivot.sk. So zdravým životným štýlom tak môžete začať už do dvoch dní od objednania a nad 60 eur nakupujete bez poštovného. Stačí len pár klikov, aby ste svoj život urobili zdravším.

Veríme, že so zelenými potravinami sa Vám podarí zvíťaziť na nepríjemnými škodlivinami. 

Foto: zelenyzivot.sk