Začínate podnikať? Ušetrite s virtuálnym sídlom

0
1186

Ak nemáte sponzora bohatšieho ako Bill Gates, ako začínajúcemu podnikateľovi sa vám zíde každé jedno euro. Už pri zakladaní spoločnosti pocítite okrem čarovnej slovenskej byrokracie aj krásu cien kolkov, ktoré potrebujete pri všetkých právnych úkonoch. Už na začiatku si musíte uvedomiť, že šetriť na vašich zákazníkoch je cesta do pekla. A veľmi rýchla. Kde teda môžete ušetriť nejaké náklady tak, aby to nijako neovplyvňovalo kvalitu vášho podnikania?

Čo je virtuálne sídlo

Každý podnikateľ musí mať sídlo svojej spoločnosti zapísané v obchodnom registri. Niektorí na tento účel používajú adresu nehnuteľnosti, ktorej sú majiteľmi, iní si zase dlhodobo prenajmú kanceláriu a jej adresu si zapíšu do ORSR. Ale čo tí, ktorí si založili spoločnosť, nie sú vlastníkmi žiadnej nehnuteľnosti a kancelárske priestory za stovky eur nevyužijú? Tí si môžu práve prenajať virtuálne sídlo za pár eur mesačne. Spoločnosť Online Invest ponúka bratislavské virtuálne sídla už od 11 eur/mesačne. Platíte iba za adresu, ktorú si zapíšete do ORSR, služby recepcie, ktorá za vás preberá zásielky a informuje vás o nich a to je všetko.

 

Pre koho je určené

Výhody virtuálneho sídla neocenia všetci, je určené hlavne pre ľudí, ktorí pracujú z domu, v teréne či v coworkingových centrách a nevyužívajú skutočné kancelárske priestory. Určite ho ocenia aj firmy, ktoré často menia svoju adresu – prenajmú si virtuálne sídlo v Bratislave, a to im ostane aj po presťahovaní do inej kancelárie. Okrem toho virtuálnu kanceláriu využijú zahraniční podnikatelia, ktorí chcú mať sídlo na Slovensku, ale všetku svoju činnosť budú vykonávať zo zahraničia.

 

Aké sú jeho výhody

Vďaka virtuálnemu sídlu môžete ušetriť v porovnaní s prenájmom kancelárie stovky eur mesačne. Ďalšou výhodou je, že sídlo na prestížnej bratislavskej adrese ako je Vienna Gate či Michalská vám zlepší renomé v začiatkoch podnikania. Okrem toho máte až 10-násobne nižšiu šancu, že vás navštívi daňová kontrola. Prečo? Lebo firmy s bratislavskou adresou kontrolóri navštevujú menej často ako firmy so sídlom v iných okresoch. Tak čo, využijete výhody virtuálnej kancelárie aj vy?

Autorské právo: buchachon / 123RF Reklamní fotografie