Ochráňte svoj smartfón, zaslúži si to

0
1221

Mnoho konzervatívnych ľudí sa poburuje nad tým, aká je dnešná spoločnosť uzavretá do seba. Sťažujú sa, že na zástavke sa všetci radšej pozerajú do smartfónu, ako keby sa mali rozprávať s cudzími ľuďmi o tých najbanálnejších témach. Je dôležité si uvedomiť, že cez tie smartfóny komunikujú s tými, na ktorých im záleží najviac. Takže tieto sťažnosti nie sú na mieste a smartfón je skvelý pomocník, ktorý pomáha rozvíjať naše vzťahy, aj preto si zaslúži najlepšiu možnú starostlivosť a ochranu.

Ochráňte ho pred pádom

Stáva sa to hlavne po kúpe nového, väčšieho telefónu, že sa správa ako ryba v mokrých rukách – vypadáva vám takmer všade. Ste zvyknutý na menšie rozmery a práve ste si kúpili väčší telefón, skúšate ho po ležiačky a spadne vám na tvár. Čo tam po zlomenom nose, hlavne, že je telefón v poriadku. Keby sa vám to stalo pri chôdzi alebo kdekoľvek inde, zrejme by ste mohli kupovať nové zariadenie. Aj preto je dobré využívať púzdra na mobily. Hoci sa vám môžu najprv zdať nepraktické, už po prvom páde ich oceníte.

Zabráňte pavučine na displeji

Nielen pády sa postarajú o to, že sa vám na displeji objaví dúhová pavučina – neklamný znak toho, že máte prasknutý displej. A stačí pomerne málo, aby sa vám takéto niečo prihodilo – pribuchnú vás dvere v električke, zabudnete na telefón v zadnom vrecku a sadnete si či máte smartfón v batohu, do ktorého ste akurát nahádzali veľký nákup. V každom prípade sa môže stať, že vytiahnete telefón s prasknutým displejom. Ak sa chcete tomuto vyhnúť, kúpte si tvrdené sklá na mobily a nalepte si ich na displej. Za pár eur máte skvelú ochranu pred rozbitím.

Vybitý telefón – pre vás veľká neznáma

Veľkým postrachom mladej generácie je vybitá baterka. Ako sa tomu vyhnúť? Nie vždy máte ráno dosť času na to, aby ste si nabili telefón. Jedným z riešením je kúpa vysokokapacitných batérií do mobilov, ktoré vám vydržia dlhšie ako jeden deň, a ich výmena za pôvodné. Druhou možnosťou sú externé batérie, s ktorými si váš smartfón môžete nabiť kdekoľvek. Takto elegantne sa môžete zbaviť baterky svietiacej načerveno.