Vlastnosti plastových okien a dverí

0
1062

Premýšľate aj vy nad kúpou nových okien do vášho domova, no neviete sa rozhodnúť, ktorý materiál bude spĺňať vaše požiadavky na kvalitu? Dnes sa dozviete bližšie informácie o plaste – o jeho odolnosti, tepelnej izolácií, kvality zabezpečenia či ďalších vlastnostiach, ktorými disponuje.

Prvotriedna odolnosť

Plast je mimoriadne odolný materiál používaný vo vodovodných a kanalizačných potrubiach už najmenej 100 rokov. Plastové okná Bratislava sú tak odolné, že väčšina z tých, ktoré boli inštalované 25 rokov dozadu, sa dnes stále využíva. Sú odolné nielen voči poveternostným vplyvom a mechanickému poškodeniu, ale tiež slnečnému žiareniu.

Tepelná izolácia

Na rozdiel od kovu je plast nevodivý, čo znamená, že jeho použitie v okenných rámoch neprenáša teplo, a preto prispieva ku konzistentnejšej vnútornej teplote budovy. Kombinácia okenných rámov vyrobených z plastu a dvojitého zasklenia je zárukou vysoko energeticky účinných okien.

Bezpečnosť na prvom mieste!

Plastové dvere sú vybavené rôznymi stupňami zamykania, ktoré poskytujú vysokú úroveň bezpečnosti nielen pre domácnosti, ale tiež podniky. Väčšina systémov uzamykania plastových okien sa uzamkne na viacerých miestach, a to okolo krídla a rámu.

Dajú sa recyklovať

Vedeli ste o tom, že plast je možné recyklovať až 10-krát? Aj plastové okná a dvere, ktoré sa používajú trebárs posledných 30 rokov, sa môžu po ukončení životnosti recyklovať.

Vlastnosti plastu si môžeme zhrnúť veľmi jednoducho: ide o vysokokvalitný materiál, ktorý je odolný voči vplyvom vonkajšieho prostredia, korózií i mechanickému poškodeniu. Výborne tepelne i zvukovo izoluje, chráni nás pred neželanou návštevou v kombinácií s rôznymi stupňami zabezpečenia a spolu s výberom vhodného typu zasklenia ich možno považovať za energeticky účinné okná. Plastové okná cena nenaruší váš rodinný rozpočet a aj to je jeden z dôvodov, prečo dopyt po týchto oknách neustále rastie.