AKO PREDÍSŤ POŠKODENIU PRSTIENKOV?

0
1860

Pokiaľ chcete, aby si vaše prstene zachovali svoj pôvodný vzhľad čo najdlhšie, mali by ste ich chrániť pred možným poškodením, ktoré im pri rôznych činnostiach hrozí. Prezradíme vám, na čo by ste si pri prsteňoch mali dávať pozor.

Akým spôsobom možno prsteň chrániť?

Kvalitný materiál je pri prsteňoch síce zárukou dlhodobej životnosti, neznamená to však, že s prsteňom na ruke sa dajú vykonávať rozličné aktivity bez toho, aby to na ňom nezanechalo stopy. Určite by ste totiž nechceli, aby sa váš zásnubný prsteň poškriabal počas práce v záhrade alebo pri varení v kuchyni. Predtým, než sa do podobných činností pustíte si preto radšej zložte prsteň a uložte ho do krabičky, kde bude v bezpečí a vy sa tak budete môcť bez obáv venovať záhradníčeniu alebo grilovaniu.

Prsteňu tiež môže zásadne uškodiť na prvý pohľad nenápadná kozmetika, či už máme na mysli lak na vlasy, odlakovač alebo krém na ruky. Kontaktu vášho prsteňa s podobnými prípravkami by ste sa mali jednoducho vyhýbať. Ak sa s vaším manželom alebo manželkou radíte k aktívne založeným párom, neskladáte možno vaše svadobné obrúčky z rúk ani počas športovania. Mali by ste však vedieť, že na ne negatívne pôsobí pot vylučovaný z tela pri zvýšenej fyzickej aktivite a nepriaznivý efekt na obrúčkach môže zanechať tiež slaná morská voda prípadne bazénová voda s obsahom chlóru. Nie je teda na škodu na podobné záležitosti počas svadobnej cesty myslieť, aby ste po návrate domov nemuseli ľutovať, že vaša obrúčka už nie je tak krásna, ako bola v deň vašej svadby.

Starostlivosť o prstene sa neoplatí podceniť

Špecializovaný internetový obchod zameraný na predaj zásnubných prsteňov a svadobných obrúčok Brilas vám tiež odporúča nezanedbávať pravidelnú starostlivosť o vaše prstene. Z času na čas ich tak môžete opatrne utrieť a zbaviť ich týmto spôsobom stôp po pote a nečistôt, ktoré sa na nich môžu postupne nahromadiť z vonkajšieho prostredia. Nezabúdajte prsteň z času na čas tiež priniesť k majstrovi zlatníkovi, ktorý dokáže prsteň profesionálne vyčistiť prostredníctvom ultrazvuku a v prípade potreby mu dodať potrebnú vrstvu rhódia, s ktorou obnoví váš prsteň z bieleho zlata alebo striebra svoju pôvodnú farbu a získa späť svoj stratený lesk, vďaka čomu bude pôsobiť ako nový.