Viete, prečo sú rošty do postele dôležité?

0
857
Viete, prečo sú rošty do postele dôležité?
Viete, prečo sú rošty do postele dôležité?

Väčšina postelí sa vyrába len ako rám, do ktorého musíte dokúpiť rošty a samozrejme aj matrac. Výnimku tvoria celočalúnené a boxspring postele. Tieto postele sú už kompletné a po kúpe ich môžete ihneď používať. Je teda jasné, že po kúpe drevených alebo kovových postelí budete potrebovať dokúpiť ostatné komponenty. Viete, prečo je výber roštov do postele dôležitý a čo si pri ich výbere treba všímať?

Na čo slúžia rošty do postelí

Posledné roky ľudia konečne pochopili, že kvalitný matrac pozitívne ovplyvní ich spánok. Nielen spánok je to, čo s výberom vhodného matraca príde. Ak máte pohybové problémy, správny matrac vám od bolestí uľaví. Ak patríte medzi alergikov, opäť je to matrac, ktorý zabráni prejavom nepríjemných alergií. Na to, aby vám matrac dobre a dlho slúžil potrebujete k matracu dokúpiť rošt. Rošty sú dôležité pre matrac a tiež pre váš komfort. V závislosti od typu roštu dostane vaše telo počas spánku potrebnú oporu vo všetkých častiach. Vhodný rošt spoznáte podľa jeho pružnosti. Vďaka pružnému prevedeniu sa vyrovnajú váhové deficity a vášmu telu bude dopriaty kvalitný spánok v správnej polohe. Na rošte závisí aj životnosť vášho matraca. Podobne ako vaše telo potrebuje matrac pružnú oporu. Okrem toho rošt zabezpečí prevetrávanie matraca a odvádzanie vlhkosti.

Ako vybrať rošty do postelí

Výber roštu nezávisí len od rozmerov postele. Nutné je myslieť na to, aby bol kompatibilný s typom matraca resp. s materiálom, z ktorého je matrac vyrobený. Iné rošty sa hodia pre tvrdé matrace a iné pre pružné. Ktoré matrace si najviac rozumejú s latkovými roštmi? Tieto rošty sú obľúbené pre ich nižšiu cenu a jednoduchú montáž. Ich prácou nie je pružiť, ale dodávať matracu stabilitu. Latkové rošty si kúpte, ak vlastníte hrubšie penové alebo pružinové matrace. Lamelové rošty sú presným opakom latkových. Sú ohybné, flexibilné a zároveň dostatočne odolné. Lamelové rošty sa hodia pod matrace z pamäťovej peny, latexové matrace a kúpiť si ich môžete aj k matracom taštičkovým. Ak sa rozhodnete pre lamelový rošt, smerodajný pre vás bude počet lamiel. Rošty s menej ako 28 lamelami v žiadnom prípade nekupujte. Pre zvýšenie komfortu spania a pobytu v posteli si môžete kúpiť mechanicky alebo elektronicky ovládaný polohovateľný rošt. Vyklopenie zadnej časti oceníte pri čítaní knihy a v prednej časti uľaví vašim nohám.