Trápi vás neefektívny sklad? Toto je riešenie

0
1212

Efektívny sklad je túžbou nejedného podnikateľa. Veľké nadnárodné koncepty investujú do svojich skladových priestorov milióny eur len kvôli tomu, aby zefektívnili a zrýchlili logistický proces. Vďaka čomu sa tovar dostane skôr k zákazníkom či na pulty obchodov. Ak však nemáte toľko prostriedkov ako nadnárodné koroporácie, sotva si budete môcť dovoliť investovať do skladu rovnaké financie. Ak ho však chcete zefektívniť, skúste to takto bez toho, aby ste museli robiť vysoké investície.

Poriadok a organizovanosť musia byť

Je veľmi dôležité, aby kvôli zlej organizovanosti a chaosu v sklade neprichádzalo k prestojom. Preto si dajte záležať na tom, aby mal každý tovar svoje miesto a nestalo sa, že po sklade bude pobehovať zmätený skladník. O toto sa postarajú regálové systémy, ktoré okrem iného maximalizujú priestor vášho skladu. Zároveň si však pri ich inštalácii musíte dať pozor na to, aby ste prispôsobili rozmery samotných regálov a aj uličiek vašej manipulačnej technike.

 

Bez techniky ani na krok

Sklad bez manipulačnej techniky je prakticky ochromený, hlavne v dnešnej dobe. Preto si dajte záležať na pravidelnej kontrole vysokozdvižných vozíkov, aby sa nestávalo, že vám kvôli roztrhnutej reťazi vypadne jedna „zdvižka“, vďaka čomu sa celý proces v sklade výrazne spomalí. Pravidelné kontroly najviac namáhaných dielov ako hydraulické hadice, reťaze a pneumatiky by mali byť samozrejmosťou.

 

Zamestnanci sú dôležití

Dôležitá je aj spokojnosť vašich zamestnancov. A treba si priznať, že sklad nie je práve najoptimistickejšie miesto. Okrem zlepšenia podmienok na pracovisku ako kvalitná vzduchotechnika, osvetlenie či čistota by ste nemali zabúdať ani na uľahčenie práce, takže ak vám chýba užitočný pozicionér vidlíc, vážiace systémy alebo zdvižné plošiny, jednoducho čokoľvek, čo zjednoduší prácu vašim zamestnancom, kúpte to. Lebo spokojný zamestnanec = efektívnejší zamestnanec.