Tabletky na chudnutie: Fungujú, alebo nie?

0
1575
45559337 - woman displaying stretch marks on her abdomen after pregnancy caused by tearing of the dermis layer of the skin and showing as red discolorations, close up of her belly

Informácia, ktorá zaujíma každého, kto chce rýchlo schudnúť – sú tabletky na chudnutie účinné, alebo nie? Internet je plný článkov, ktoré na túto otázku odpovedajú lenže takmer vždy sa stretnete s tým, že jeden hovorí o ich účinkoch a druhý o tom, že sú to len predražené cukríky, ktoré ničomu nepomáhajú. Aká je teda pravda? Je dobré si uvedomiť, že lieky na chudnutie sú doplnkom, čiže bez toho, aby ste im pomohli, neschudnete.

Fungujú, je tu však jedno „ale“

Tabletky na chudnutie fungujú, ale nemôžete čakať, že vaša váha bude klesať, keď bude sedieť na gauči, jesť čipsy a pozerať film. Nie je to účinný krém na strie, ktorým sa natriete a za pár týždňov vám tieto kožné nedokonalosti zmiznú bez čohokoľvek iného. Tieto tabletky vám pomôžu naštartovať chod metabolizmu, znížia chuť do jedla, a tak nebudete podnikať neustále útoky na chladničku a zároveň sú psychologickou motiváciou, aby ste sa začali hýbať.

Opatrne so stravou

Ak chcete chudnúť, nemôžete čakať, že tabletky urobia za vás všetku prácu. Musíte im pomôcť. Jednou z najlepších pomocných rúk, ktoré im môžete podať, je zmena jedálnička. Nemusí ísť o nič radikálne, stačí keď obmedzíte sladké a prílohy ako hranolky či knedľu vymeníte za čerstvú zeleninu, takto výrazne znížite príjem sacharidov. V poslednej dobe sú veľmi obľúbené aj antioxidačné doplnky ako napríklad spirulina či chlorella.

Hýbte sa

Okrem jemnej zmeny jedálnička by ste sa mali aj viac hýbať. Neznamená to, že budete musieť byť odrána dovečera zatvorený v posilke. Stačí ak si nájdete aktivitu, pri ktorej sa zadýchate a stúpne vám tep srdca. Samotný spôsob toho je čisto vo vašej réžii – môže to byť tanec, zumba, jumping, turistika, člnkovanie alebo plávanie. Jednoducho čokoľvek. Chcete sa dozvedieť viac? Navštívte stránku Biome.sk.

Autorské právo: mheim301165 / 123RF Reklamní fotografie