Tip pre nadšencov posilňovania. Tento stroj vám nemôže doma chýbať

0
1253
Tip pre nadšencov posilňovania. Tento stroj vám nemôže doma chýbať

Posledné mesiace nás nútia robiť väčšinu činností doma. Nepriaznivé počasie navyše nepraje športovcom, ktorí nemôžu trénovať ani v prírode. Jediným riešením je vybudovanie si vlastného mini domáceho fitness centra. Nadšenci posilňovania by mali vsadiť na jediný stroj, ktorý im pomôže budovať svaly celého tela.

S týmto strojom dokážete budovať kompletné svalstvo

Existuje jediný stroj na posilňovanie, ktorý vám dokáže pomôcť pri budovaní svalov celého tela. Týmto strojom je posilňovacia veža. K nadšencom kardio cvičenia patria rotopedy alebo bežiace pásy, k milovníkom zdvíhania železa patrí posilňovacia veža. Veža na cvičenie v sebe spája niekoľko strojov, ktoré slúžia na precvičenie chrbtových svalov, svalov rúk, nôh i brucha. Vďaka týmto schopnostiam sa veža považuje za multifunkčný fitness stroj, ktorý nemá konkurenciu. Bodybuilderom okrem veže nechýbajú doma ani lavička na cvičenie a sada nakladacích činiek. Táto silná trojka je kompletným príslušenstvom, ktoré sa vyrovná akémukoľvek fitness centru. Je zrejmé, že multifunkčnosť posilňovacej veže závisí aj do vášho výberu. Veže sa vyrábajú v rôznych prevedeniach a dajú sa k nim dokúpiť doplnkové moduly.

Ako postupovať pri výbere a kúpe posilňovacej veže

Ak ste sa práve rozhodli, že si vež zaobstaráte sústreďte sa na 4 hlavné parametre. Po prvé si zistite nosnosť veže. Je lepšie voliť stroje s vyššou nosnosťou kvôli pevnosti a stabilite. S týmto bodom súvisí druhý parameter výberu – skladnosť. Posilňovacia veža nepatrí medzi najmenšie stroje. Musíte rátať s väčším priestorom, do ktorého ju umiestnite. Tretím parametrom je variabilita stroja. V prípade, že chcete mať doma naozaj všestranného pomocníka na cvičenie, investujte do stroja s čo najväčšími možnosťami cvikov. Posledný parameter je výber predajcu. Veža znamená investíciu, ktorá by mala byť vykompenzovaná kvalitou, dobrým servisom a dlhou zárukou. Odporúčame vám sa obrátiť na profesionálov z e-shopu inSPORTline. Tí vám s výberom veže pomôžu a postarajú sa aj o riešenie prípadných problémov.

Základné typy veží na posilňovanie

Už sme spomínali, že posilňovacie veže sú multifunkčné. Môžete si zakúpiť základný model, ku ktorému sa dajú dokupovať rôzne cvičebné moduly. V princípe sa posilňovacie veže delia na tri typy. Bench-pressové, ktoré vám pomôžu spevniť svaly hornej časti tela – posilníte si prsia, trapézy a bicepsy. Druhý typ sú bench-pressové veže s kladkou, ktoré sú už o triedu vyššie. Obsahujú prvky na precvičenie celého tela. Treťou možnosťou sú kombinované veže na posilňovanie. V tomto prípade ide naozaj o top triedu medzi vežami. Kombinovaná veža je vlastne malým fitness centrom v jednom stroji. Veža sa skladá z bench-pressu, modulu na posilňovanie nôh a kladky. Tento stroj je kompletným tréningovým pomocníkom.