Chystajte sa na jarnú a letnú sezónu. Je čas postaviť si záhradný altánok

0
992

Teplé dni v posledných rokoch prichádzajú po zime skokovo. Štandardom je dnes mať na záhrade vedľa rodinného domu, ale aj na chalupe záhradný altán či pergolu, kde si môžeme užívať už prvé teplé dni. Riešenie ale existuje aj v prípade, že ju nemáme.

Stavba záhradného altánku či pergoly nie je vôbec malým zásahom do rodinného rozpočtu. Ďalšou nevýhodou je tiež statická poloha týchto stavieb. Naše záhrady sa totiž neustále menia a vlastne by sme altánok ocenili hneď na niekoľkých miestach záhrady. Obidva problémy vie vyriešiť záhradný altánok, ktorý je mobilným a za pár minút ho postavíte kedykoľvek a kdekoľvek na záhrade.

Kde sa tieto praktické záhradné altánky vzali?

Ide o nožnicové stany, ktoré sú primárne určené ako promo stánky. Sú však veľmi praktické, estetické, môžeme si ich zadovážiť hneď v niekoľkých farbách, používať ich iba s nepremokavou strechou, alebo aj s bočnými stenami. Nožnicové stany sú veľmi ľahké a preto ich rozložiť na záhrade nie je o nič zložitejšie ako inštalovať slnečník. Nikdy neviete, aký veľký záhradný pavilón sa vám bude hodiť? Kúpte si dva či tri menšie. Buď si ich postavíte na rôznych miestach záhrady samostatne a každý člen rodiny tak môže mať v lete svoj „garden office“, alebo ich spojíte do jedného celku a vytvoríte si tak skvelé zázemie pre rodinnú oslavu či party s priateľmi.

Kto podniká, využije záhradný altánok aj pre tento účel

Pre podnikateľov sa tento stánok hodí na prezentáciu svojich služieb, či na predaj výrobkov. Keď po víkende na záhrade altánok zložíte, môžete ho obratom použiť ako promo stánok či predajný stánok. Opäť je veľkou výhodou jeho mobilnosť. Stánok je ľahučký a bez problémov ho odveziete kamkoľvek v osobnom automobile. Nepotrebujete ani žiadny špeciálny tým na montáž. A čo keď sa na stánku niečo pokazí a rodina bude potom nespokojná, pretože im bude cez víkend chýbať na chalupe? Nie je to žiadny problém. Firma MUTTON, ktorá tieto nožnicové stany predáva, ponúka aj náhradné diely, vďaka ktorým poškodenie jednoducho opravíte.