Taliansko – tradičná dovolenka

0
1767

Naša rodina miluje Taliansko a nedá naň dopustiť. Radi sa sem vraciame každý rok. Keď sa povie „dovolenka pri mori“, vybavia sa nám talianske pláže, príjemná klíma, očarujúce pamiatky a nezabudnuteľná atmosféra. Táto južanská krajina získala dokonca 4. miesto, čo sa týka celoročnej návštevnosti. Vášniví a energickí ľudia akoby vlievali energiu aj do turistov. Dovolenka v tejto krajine je jednoducho TOP, aspoň pre nás určite.

Hornatá krajina v subtropickom pásme

Apeninský polostrov predostiera svojim návštevníkom prevažne hornatú krajinu, pričom  na severe dominujú členité pásma Álp. Na hranici s Francúzskom leží najvyšší vrch Európy – Mont Blanc. Avšak, podnebie je tu prevažne subtropické stredomorské, na severe (v Pádskej nížine) prechádza k miernemu s horúcim suchým letom a miernejšou zimou. Túto prekrásnu krajinu obmýva hneď niekoľko morí. Jadranské a Iónske more, na západe Ligúrske, Tyrhénske a Stredozemné moreDovolenkári tu teda nájdu takpovediac všetko – priestor pre turistiku, adrenalínové a vodné športy, kvalitné wellness pobyty, historické pamiatky i kultové miesta.

More príležitostí

Žiadna iná krajina na svete nevie ponúknuť dovolenkárom takú pestrú paletu cestovateľských lahôdok ako Taliansko. Najvyhľadávanejšie sú bezpochyby mestá ako Rím, Benátky či Florencia, ktoré sú múzeami sami o sebe a nadchnú aj najnáročnejších milovníkov umenia, histórie alebo architektúry. Táto krajina bola celé stáročia centrom diania a vývoja európskej civilizácie. Každý z dvadsiatich regiónov je jedinečný, presiaknutý dejinami, v každom je čo obdivovať. Taliansko je tiež skvelé miesto na leňošenie a oddych, môžete si vybrať z pláži až tritisíc kilometrového pobrežia. Romantické duše určite poteší túlanie malebným Toskánskom, milovníci dobrého vína a jedla tiež neodídu nespokojní.Taliansko

Odporúčame vlastné auto

Ach, dovolenka Taliansko! Tento rok ju už máme za sebou, no o rok sa tam určite znova vrátime. Tejto krajiny sa asi nedokážeme nikdy nabažiť a vždy nám vie ponúknuť niečo nové. Zostávame verní cestovaniu vlastným autom, nakoľko nechceme byť viazaní na jedno miesto alebo termínované výlety autobusom. Pokiaľ ste dobrodružné povahy, určite Vám môžeme takýto typ dopravy iba odporučiť.

Na záver si Vám dovolíme dať ešte dva atraktívne tipy. Viete, čím sa preslávila talianska fontána Di Trevi, ktorú nájdete v Ríme? Okrem toho, že ju radíme medzi najkrajšie fontány sveta, objavila sa aj v scéne talianskeho filmu La Dolce Vita s Marcellom Mastroianim. Momentálne je v rekonštrukciu, no potom si ju určite nenechajte ujsť a hoďte si do nej mincu pre šťastie. Bola postavená na niekdajšej renesančnej studni Trivio, vďaka ktorej dostala svoj názov. Nádherným spestrením dovolenky je aj návšteva tradičných rybárskych dediniek, z ktorých mnohé dnes patria do zoznamu UNESCO. Cinque Terre sa nachádza na pobreží medzi Janovom a Pisou. V preklade znamená „päť zemí“, a teda päť klasických dediniek (Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola  a Riomaggiore). Určite Vám vyrazia dych slávne farebné domčeky, ktoré sú postavené priamo v skalnatých útesoch nad morom.

Prajeme príjemný zážitok a veríme, že si Taliansko zamilujete tak ako my. 

Foto: travel55.co.uk, destination360.com