Kaderníčka mi zachránila život

0
1298

Stáva sa často, že naša osobná kaderníčka sa stane i našou dobrou kamarátkou. Príkladom je pani Petra, ktorej tá jej hair stylistka dokonca pomohla včas odhaliť smrteľnú diagnózu.

Ako ma varovala

S Nikou, mojou kaderníčkou, sa poznám už vyše 5 rokov a som spokojná nielen s jej profesionálnym prístupom a šikovnosťou, ale aj s jej osobnosťou. Stali sa z nás doslova priateľky. Keď som prišla, porozprávali sme o problémov a zážitkoch.  

V istý horúci letný deň som ju ako zvyčajne navštívila s tým, že chcem nový strih. Niki, ako malo vo zvyku, mi prešla prstami po vlasoch. Ibaže teraz ju niečo zarazilo. „Petra, Vaše vlasy nie sú také, ako boli naposledy,“ povedala znepokojene. „Niečo sa mi na nich nezdá. Môže byť, že to súvisí s nejakou chorobou.“  

Netušiac, že má pravdu, som sa zasmiala. Veď som sa cítila dobre. Účes mi dokončila ako zvyčajne, ale všimla som si, že znepokojenie z jej tváre stále nezmizlo. Rozlúčili sme sa a ja som viac na náš rozhovor nemyslela.

Mala pravdu

Jednu sobotu ráno som si spomenula na jej slová. Čo ak mám rakovinu? Pre istotu som si prehmatala prsia. Zrazu som to zacítila. Bola tam hrčka!

Ako sa mi zmenil život

Ten víkend bol pre mňa hotovou nočnou morou. Začala som hľadaj na internete informácie o tejto zákernej chorobe. Zoznam webov, ktoré som ten víkend navštívila, bol nekonečný a ešte viac ma to hľadanie ubíjalo. Hneď v pondelok som zašla za svojím gynekológom, ktorý ma poslal na mamografiu a biopsiu. Potom prišli slová, ktoré obrátili môj život hore nohami: „Máte rakovinu,“ oznámil mi doktor.

Napriek žiaľu som však cítila obrovskú vďačnosť k Niki. Vďaka jej intuícii sa moja choroba podchytila včas.

Namiesto strihu parochňu

Najhoršie malo prísť s nadchádzajúcou chemoterapiou. Aj keď mi priatelia a rodina pomáhali ako mohli, cítila som sa hrozne. Začala som strácať vlasy, obočie a mihalnice. Pre ženu strašný pocit!

Jediný, kto mi mohol v mojej situácii pomôcť bola tá istá osoba, ktorá ma zachránila. Niki mi zohnala a upravila parochňu, ktorá sa čo najviac podobala na môj účes.

Nový život vďaka Niki

Po skončení rádioterapie mi vlasy pomaly začali znovu rásť. Dnes, o tri roky neskôr, ich mám dokonca pevnejšie a zdravšie ako kedysi. Znova som začala žiť a vždy, keď potrebujem podstrihnúť, viem, za kým mám ísť.

Zdravotný stav je určite oblasť, ktorú netreba podceňovať. Už i pri tom najmenšom podozrení neváhajte. S veľkým výkričníkom tu totiž platí: Čím skôr, tým lepšie! Prajeme Vám veľa zdravia. Ak Vás trápi iba to, kde zohnať trefný copywriting, tak je všetko v poriadku. Keď funguje zdravie, tak ostatné pôjde tiež, nebojte sa! S Vaším biznisom Vám môže pomôcť napríklad aj blueinfo.sk.                                                                                              

Text: PR článok

Zdroj: casprezeny.sk

Foto: salonantoine.com