Sú implantáty najlepším riešením pri strate zuba?

0
1389

V dnešnej dobe sa všetko niekam ponáhľa a stravovanie nie je výnimkou. Rýchlych občerstvení pribúda ako húb po daždi. Keď sa spojí nekvalitná strava a zanedbaná údržba zubov,  môžeme pocítiť nepríjemnú bolesť zubov. Keď už nie je iná možnosť, zub musí ísť preč.

Váš zubár vám dá hneď viacero možností ako situáciu vyriešiť.  Jednou z nich je zubná protéza. Tou ďalšou je tzv. mostík a poslednou sú zubné implantáty.  Protézy sú vyberateľné zubné náhrady, ktoré nie sú pripevnené v dutine ústnej na pevno. Používajú sa vtedy, keď v zubnej čelusti chýba viac zubov a medzery sú také veľké, že už nie je možné vyplniť chýbajúce zuby zubným mostíkom. Mostík funguje na princípe obrúsenia dvoch susedných zubov. Prečo však brúsiť zdravé zuby, ak to ide aj inak.

Zubné implantáty sú ideálnym, estetickým a praktickým riešením.

Zubný implantát (vyrobený z titánu), je umelý zubný koreň zavedený do kosti čeľuste alebo sánky. V procese hojenia prirastá kosť k implantátu, ktorý je potom v kosti pevne zakotvený. Výhod majú hneď niekoľko – vydržia doživotne, nevypadávajú, neobmedzujú pri žuvaní a farieb je k dispozícií mnoho.