Zariaďte si vlastné domáce fitko, ktoré vám bude každý závidieť

0
2271

Mať v súčasnosti vlastné fitness centrum už nie je žiadna rarita. Naopak, mnohí sa predbiehajú v tom, kto bude mať lepšie pomôcky alebo fitness stroje. Nejde však len o množstvo, ale najmä kvalitu a funkčnosť. Aby bol tréning porovnateľný s tým vo veľkých centrách, nemôžete zabudnúť na základné vybavenie.

Nezabudnite na posilňovaciu vežu

Vybaviť si posilňovňu môžete samostatnými pomôckami ako sú napríklad činky, lavičky, kotúče a iné. Využívať sa v domácom prostredí dajú aj väčšie stroje, no ešte predtým, ako ich kúpite si musíte premyslieť viacero základných vecí. Tou najhlavnejšou je priestor, kde chcete stroj umiestniť. Nikto by nebol nadšený, ak by zaplatil za niektorý stroj stovky eur a po príchode domov by zistil, že ho nemá kam postaviť. Aby ste sa zlej skúsenosti vyhli, najlepšie bude priestor si najskôr vymerať. Potom môžete vyberať stroj, ktorý sa k vám hodí. Okrem toho ale rozmýšľajte aj nad otázkou, čo všetko budete reálne cvičiť.

Ak neplánujete zapojiť do tréningu nohy, stroje určené na ne si radšej nekupujte. Zbytočne by vám zaberali miesto a po krátkom čase by ste sa ich zbavili. Dobrým riešením sú multifunkčné stroje ako je napríklad posilňovacia veža. Vďaka nej môžete zapojiť celé telo a jeden stroj tak využijete na viacero cvikov. Určená je pre ženy aj mužov, ktorí si chcú telo vytvarovať súmerne a nielen jednu časť. Veža je dobrým spoločníkom pre pokročilých užívateľov zameriavajúcich sa na silový tréning. Ak by ste sa chceli zamerať skôr na kardio, odporúčame vybrať si napríklad bežecký pás alebo niektorý z trenažérov. Domáce fitko je dobré oživiť aj inými drobnejšími pomôckami. Medzi veľmi obľúbené fitness doplnky patria podložky, trampolíny, rebriny, balančné pomôcky, alebo pomôcky určené na aerobic a jogu.

Ako si vybrať správnu vežu?

Existuje veľmi veľa faktorov, ktoré môžu výber veže ovplyvniť. Ako sme už spomínali, tým najpodstatnejším je veľkosť a priestor. Okrem toho je základnou otázkou aj jej hmotnosť a systém odporu. Aby ste si vedeli dobre nastaviť intenzitu tréningu, prihliadať treba aj na závažia a laná. Najzaujímavejšou vlastnosťou veže sú jej možnosti použitia a preto by ich mala mať čo najviac. Za zváženie stojí aj počet stanovíšť, pretože niektoré majú len jedno a iné disponujú viacerými.

Pri viacerých sa do cvičenia môžu zapojiť naraz aj dvaja ľudia, čím sa vyhnete bitke o čas strávený na veži. Mnohých ľudí zaujímajú napríklad aj nastaviteľné funkcie a hmotnostná kapacita. Problém môžu mať nielen ťažší, ale aj vyšší ľudia, ktorí si ju budú musieť prispôsobiť. Všetky potrebné vlastnosti zvážte ešte pred kúpou, aby ste sa vyhli nespokojnosti. Posilňovaciu vežu nájdete v ponuke športového predajcu inSPORTline, kde je na výber viacero výrobkov tohto druhu.