Čo robiť cez jeseň v Bratislave

0
1419

Jeseň je čarovným obdobím nielen na horách. Farebné listy stromov v parkoch spolu s historickou panorámou mesta vytvárajú romantickú atmosféru, ktorá láka na prechádzky uličkami. Boli ste už v parku zbierať gaštany na jesenné dekorácie? Cestou sa zastavte na voňavý jablkový koláč v jednej z mestských kaviarní alebo si poseďte v útulnom bare Patio Hostela v Bratislave.

A ktoré ovocie je pre jeseň typickejšie ako jablká?

Jednoznačne hrozno a všetky tie príjemné veci, ktoré sa s jeho dozrievaním spájajú. Jeseň v Bratislave sa nesie v znamení festivalov oslavujúcich začiatok vinobrania. Už od polovice septembra môžete ochutnať víno a burčiak v Bratislave a okolitých mestách Malých Karpát. Vinári z Modry, Pezinku a Svätého Jura pozývajú na tradičné jesenné jedlo, ktoré k dobrému vínu určite patrí.

Pečená kačka a hus spolu s dusenou kapustou a lokšami patria k rozmanitým chutiam jesene. Na deň sv. Martina, patróna Bratislavy, sa tradične „krstilo“ mladé víno, ktoré sa následne mohlo začať predávať. Mnohé podniky si zachovali túto tradíciu dodnes a mladé víno u nich môžete ochutnať práve od polovice novembra. Bratislava hostel Patio vás pozýva stráviť víkend 15. – 16. 11. 2019 na obľúbenej

Malokarpatskej vínnej ceste. Vinári počas tohto víkendu otvárajú svoje pivnice všetkým milovníkom vína, ktorí si chcú vychutnať neopakovateľnú atmosféru vínnych pivničiek a dozvedieť sa niečo viac o výrobe vína. K jeseni patrí aj babie leto a hravými farbami vymaľovaná príroda. Najlepšie si krásne scenérie vychutnáte na výletnej lodi z Bratislavy do Devína. Po prechádzke zrúcaninami hradu môžete ochutnať miestnu špecialitu – sladké ríbezľové víno. Jeseň v Bratislave je bohatá aj na kultúrne zážitky. Milovníci klasickej hudby si prídu na svoje počas Bratislavských hudobných slávností.

Nemenej známy festival Bratislavské jazzové dni hostí zahraničných aj slovenských hudobníkov a radí sa medzi najvýznamnejšie jazzové európske festivaly. V tomto období sa koná tiež festival súčasného tanca – Bratislava v pohybe, kde sa rovnako predstavia domáci i zahraniční umelci. Presvedčili sme vás, že jeseň je úžasným ročným obdobím aj v meste? Má svoje tradičné podujatia, na ktoré sa tešia domáci obyvatelia aj turisti. Pridajte sa tento rok k nám a zažite s nami jesenné farby mesta.