So stavbou bazéna nečakajte!

0
1303

Rozhodli ste sa postaviť na dvore bazén? Tak šup-šup vybrať si ten správny typ, inak vám neostane voľný termín na realizáciu stavby. Aj vy si už toto leto môžete užívať kúpanie vo vlastnom záhradnom bazéne.

Čo predchádza stavbe bazéna

Rozhodnúť sa pre bazén, to nie je len lusknúť prstom a bazén hneď stojí vo vašej záhrade. Skôr než si v ňom prvýkrát omočíte nohu, musíte prejsť náročným procesom, zvlášť ak chce o bazéne rozhodovať celá rodina. Najskôr je vhodné dozvedieť sa pár užitočných informácií o charaktere jednotlivých produktov, o ich hlavných výhodách a nevýhodách. Potom prichádza na rad veľkosť a tvar bazéna. Tu však nebude smerodajné to, čo prehlási hlava rodiny, ale nakoľko štedrý na priestor je váš pozemok. Nik nepovedal, že na malom dvore sa bazén nedá postaviť, iba je nutné upraviť jeho veľkosť tak, aby to nevyzeralo smiešne a stavba záhradného bazéna bola bezpečná. Na výber máte z množstva inovatívnych materiálov a ich využitie sa bude zrejme odvíjať aj od toho, koľko ste do bazéna ochotní investovať. Bazény vypláštené fóliou, keramické bazény a iné revolučné materiály sú dobre udržiavateľné a odolné, podstatné však je, ako si predstavujete dizajn bazéna a jeho cenu. Na záver je vhodné si uvedomiť, že postaviť záhradný bazén, to nie je nie len zaobstarať si bazén, ale aj užitočné príslušenstvo k nemu – alebo na údržbu vody, alebo na jej ohrev či rozvírenie a osvetlenie hladiny. Informujte sa u svojho predajcu, čo všetko vám kúpanie spríjemní a postará sa o pohodlnú údržbu bazéna.

Každý sníva o záhradnom bazéne

Ale vy ho naozaj môžete vlastniť! Stačí zareagovať včas, aby si na vás montážni pracovníci našli čas ešte skôr, ako nadíde kúpacia sezóna. (Termíny realizácií sa zapĺňajú, aj keď ešte chodíme v zimných kabátoch.) Ak ste si zvolili záhradný bazén so zastrešením, istý čas zaberie aj jeho výroba na mieru. Platí to aj v prípade, že ste si vysnili bazén s atypickým tvarom. Ten si často vynúti aj samotné prostredie – niekedy proste klasické hranaté línie nepripadajú do úvahy. Mimochodom, ak sa rozhodnete pre záhradný bazén nezvyčajného tvaru, postaráte sa o luxusný dojem z vášho pozemku, pretože sa značne odlíšite od ostatných.

Než začnete so stavbou bazéna, je nutné si vopred premyslieť, či chcete využiť aj bazénové osvetlenie alebo iné príslušenstvo, ktoré je nutné do bazéna inštalovať ešte pred jeho zapustením. Postaviť záhradný bazén si môžete aj sami, ale oveľa pohodlnejšie je nechať to na odborníkov. Odporúča sa bazén si aj zatepliť, a to ešte pred umiestnením do výkopu. I toto miesto vás môžu vykonať odborní pracovníci. Všetko, čo o stavebných prípravách potrebujete vedieť, sa dočítate alebo na webových stránkach predajcu, alebo priamo v niektorej z jeho kamenných pobočiek.