Neriskujte život a vybavte auto kvalitnými pneumatikami

0
1317

Dobré pneumatiky by mali byť základom používania každého jedného vozidla. Značka a cena nie je vždy odrazom toho, že sú pneumatiky spoľahlivé a kvalitné a preto by ste sa pri výbere mali zamerať aj na iné parametre. Treba však povedať, že najdôležitejším kritériom je hĺbka dezénu, ktorá je pri jazde rozhodujúca. V prípade letných pneumatík sú nároky na dezén menšie, no pri zimných by ste mali spozornieť. Ak si hĺbku dezénu zmeriate a zistíte, že je menší ako 4 mm, môžete tieto zimné pneumatiky rovno vyhodiť. Totálne nebezpečenstvo nastáva v prípade, ak sa pohybujete pri hĺbke dezénu 3 mm, kedy riskujete nielen nehodu, ale aj svoj život. Mnohí vodiči dezén nekontrolujú, čo je obrovská chyba. Zmerať by ste ho mali aspoň pred každou novou sezónou, aby ste si boli istý, že sa môžete autom pokojne voziť. Dezén sa meria na ploche pneumatiky, ktorá prichádza do styku s vozovkou, pretože okraje môžu byť viac zničené z dôvodu častého prejazdu cez zákruty.

Signálom, že s pneumatikami nie je niečo poriadku môže byť aj zmena ich farby, praskliny, čudné zvuky alebo zlé manévrovanie s autom. Vtedy musí každý vodič spozornieť, nakoľko gumy nie sú vyhovujúce a mali by sa čo najskôr vymeniť. Výbornou voľbou sú pneumatiky Continental, ktoré patria k najpredávanejším pneumatikám na svete. Dôvodom ich úspechu sú mnohé vylepšenia a najnovšie technológie, ktoré motoristom prinášajú inovácie, ako napríklad bezdušovú pneumatiku. Zakúpiť si môžete rôzne modely tejto značky, ktoré dokážete prispôsobiť parametrom vášho auta. Ak máte zničený dezén nečakajte, kým sa zoderie ešte viac a riešte situáciu čo najskôr.

Pri výbere vám pomôžu aj testy pneumatík, ktoré sa vykonávajú každý jeden rok. Ich cieľom je pomôcť ľuďom pri výbere správneho výrobku tak, aby spojili dobrú kvalitu a cenu. Nie každý vodič sa rozumie a orientuje vo svete motorizmu a preto sú testy správnou cestou, ako urobiť to najlepšie rozhodnutie. Keďže ich vykonáva renomovaná inštitúcia a uznávané motoristické magazíny, o ich kvalitu a nestrannosť sa nemusíte v žiadnom prípade obávať. Stačí si výsledky testov pozrieť a vybrať si to najlepšie riešenie, ktoré vám bude vyhovovať. Netreba zabúdať ani na to, že cena nie je vždy ukazovateľom kvality a aj lacné pneumatiky môžu spĺňať tie najlepšie kritériá, s ktorými budete maximálne spokojný.