Sloboda pri pohybe

0
1486

Máš rád svoje nohy? Možno si si doteraz ani neuvedomil ako dobre ti slúžia. Chcú od teba len trochu vďaky. Možno trochu ošetrenia. Občas chodiť bosý a prípadne veľmi pohodlné topánky. Medzi nami žijú ľudia, ktorí žiaľ nemajú to šťastie aby mohli chodiť do schodov po vlastných nohách. Možno následkom úrazu alebo dlhodobej choroby. Neviem. Nieje to podstatné. To podstatné je, že už aj pre nich existuje možnosť s ľahkosťou sa pohybovať po zdanlivo nedostupných terénoch alebo do schodov.

Spoločnosť Velcon spol. s r.o. pôsobí na Slovenskom trhu od roku 2002. Práve ona poskytuje komplexné služby ľudom trpiacim telesným hendikepom pri odstraňovaní bariér v bytoch, rodinných domoch a verejných priestoroch. Ich cieľom nieje len distribúcia a montáž zdvíhacích zariadení na prekonávanie architektonických bariér pre imobilné osoby. Cieľom je aj informovať ľudí v oblasti legislatívy, možnosti riešenia a sociálnej pomoci.

Sloboda pohybu

Niekde som čítala, že sloboda je jedno z najvyšších priorít ľudského bytia. Sloboda prejavu, vierovyznania, sloboda rozhodovania, sloboda pohybu. A práve preto je tu spoločnosť Velcon, ktorá prinavracia “Radosť z bežných dní”. Ľudia, ktorí to doslova potrebujú to vysoko ocenia. Pre nich je to pomoc, ktorá im skutočne pomôže žiť plnohodnotnejší život.

Už aj na úradoch to pochopili, že keď chcú aby k nim ľudia, pre ktorých je imobilita prekážkou prišli, musia v tomto spraviť prvý krok. Ústretovosť v tomto úplne na mieste. Stalo sa skutočnosťou a už môžeš vidieť v rôznych budovách a inštitúciách vidieť aj schodolezy. Je to zariadenie, ktoré pomáha imobilným ľudom zdolávať schody s ľahkosťou. Rovnako ako nájazdové rampy, ktoré sú nápomocné pre ľudí na vozíkoch.

Certifikáty

Zariadenia, ktoré tvoria ponuku spoločnosti sú vysoko kvalitné a to od popredných európskych výrobcov. Prešli certifikáciou renomovaných medzinárodných skúšobní ako TÜV, IMQ atď. Pretože bezpečnosť prepravovanej osoby je najvyššou prioritou, klásť dôraz na kvalitné produkty overené rokmi v rôznych krajinách Európy i sveta je to tiež dôležité. V súčasnosti tieto zariadenia využíva takmer 2000 spokojných klientov na Slovensku.

Kedysi dávno som potrebovala niečo podobné riešiť pre jedného člena našej rodiny. Keby som vedela o tejto spoločnosti mohla som to mať o niečo jednoduchšie. Ty už o nej vieš a preto ak poznáš niekoho kto potrebuje pomoc v tomto smere povedz mu o tejto spoločnosti aby si mu uľahčil život. Veď život sa skladá z príbehov a tie tvoria správne informácie.