Prečo je poschodová posteľ ideálnym riešením aj pre vás?

0
5642

Máte malý byt a chceli by ste ušetriť priestor? Samozrejme, že je to možné, veď jedným z riešení sú poschodové postele, ktoré sú z roka na rok obľúbenejšie. Výrobcovia ponúkajú množstvo nápadov a dizajnov, ktoré si nielen vy, ale aj vaše ratolesti okamžite zamilujete! Poschodové postele nie sú len takým obyčajným miestom pre spánok dvoch detí, ale taktiež poskytujú bohatý úložný priestor a množstvo funkčných vlastností, ktoré určite oceníte!

Rebrík alebo schodíky?

Jednotlivé modely poschodových postelí ponúkajú rôzne možnosti riešenia výstupu na horné lôžko, no jedným z najbežnejších spôsobov je klasický rebrík, ktorý je pochopiteľne krátky, čiže sa dieťatku nič nemôže stať. Čoraz viac sa však vyrábajú postele so schodíkmi, ktoré sú ideálne najmä pre tých najmenších, ktorí majú strach z lezenia po rebríku. Dokonca, niektoré postele umožňujú rebrík odnímať, čo je výhodné predovšetkým pri malých detičkách, čím zabránite šplhaniu na horné lôžko vo vašej neprítomnosti.

Prevedenie poschodových postelí

Čo sa týka samotného prevedenia poschodových postelí, bežne sa nachádzajú postele priamo pod sebou. Ponúkajú moderný dizajn a dokonalú kombináciu tých najpestrejších farieb, ktoré sa do detskej izby jednoznačne hodia, veď fantázií sa medze nekladú, no nie? Okrem rebríku, resp. schodíkov so širšou nášľapnou hranou, je samozrejme myslené aj na bezpečnosť detí, a to pomocou zaoblených hrán s dostatočne vysokou zábranou v prípade horného lôžka.

Dostatok voľného priestoru na hranie

V konečnom dôsledku je poschodová posteľ skvelým výberom, keďže vďaka nej ušetríte dostatok priestoru, ktorý môžu detičky využívať napríklad na hranie. Vďaka premyslenému dizajnu a samotnému prevedeniu sa poschodové postele pre deti zmestia skutočne kamkoľvek, čiže ak sú priestory v izbe obmedzené, nemusíte sa obávať, pretože s vysokou pravdepodobnosťou budú skvelým riešením aj pre vás, no ideálne je poradiť sa s predajcom, resp. výrobcom.