Eternit a výstavba domu

0
1860

Ak ste sa rozhodli pre výstavbu domu či rekonštrukciu jeho strechy, to najdôležitejšie, na čo by ste sa mali zamerať je výber strešnej krytiny. Prvá otázka, ktorá sa pri výbere vyskytuje, je, na aké vlastnosti by ste sa mali zamerať. Mali by ste dbať nie len na celkový dojem strechy, ale aj na jej funkčnosť a prostredie, v ktorom sa stavba nachádza. Veľmi významným kritériom je aj životnosť a kvalita strešnej krytiny. Aký materiál na strechu si teda vybrať?

Výber z ponuky materiálov strešných krytín

V prvom rade by mal byť zabezpečený kvalitný materiál pre strechu. Strešné krytiny od firmy Creaton zabezpečujú modernosť, ale zároveň aj tradičnosť. Ide o strešné krytiny s najdlhšou tradíciou. Ich kvalita je zabezpečená materiálmi, z ktorých sú vyrábané. Škridle sa vyrábajú z ílovej zmesi a sú vypaľované pri teplote 110 stupňov Celzia. Majú jednotný farebný vzhľad, a to vďaka technológii výroby, pri ktorej sú škridle vyfarbované rovnomerne v celej hrúbke páleného črepu. Škridly zaručujú vysokú odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Nemusíte mať ani obavy, že si nebudete vedieť vybrať, pretože ponuka zaručuje veľký výber kreatívnych riešení, a to vďaka veľkému výberu modelov a farieb.

Výhody vláknocementovej krytiny eternit

Strešná krytina eternit sa predovšetkým vyznačuje dlhou trvácnosťou a kvalitou. Veľmi často sa využíva pri novostavbách, ale aj pri rekonštrukciách. Vyznačuje sa nadčasovým vzhľadom a odolnosťou voči zvuku. Medzi jej veľkú výhodu patrí aj malá hmotnosť. To je najmä výhodné pri rekonštrukciách striech starších budov so starším krovom, ktorý nie vždy znesie väčšiu hmotnosť strešnej krytiny.

Rôzne tvary ale aj rozmery

Strešná krytina eternit ponúka rozličné prevedenia tvarov, ale aj rozmerov. Na výber máte napríklad maloplošné vláknocementové krytiny, ktoré sa vyznačujú nízkou hmotnosťou, povrchom odolným voči nečistotám a machom či dlhoročnou farbostálosťou. Okrem toho sú vyrobené z ekologických materiálov, ktoré sú šetrné voči životnému prostrediu.  Tieto materiály zaručujú, že moderné maloformátové šablóny Eternit sa vyznačujú pevnosťou, stálosťou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Tieto dizajnové maloplošné šablóny dodávajú streche, respektíve budove krásu, ale zároveň zachovávajú jej hodnotu. Tento materiál sa osvedčil nielen ako strešná krytina, ale aj ako fasádne dosky.  Vláknocementové fasádne dosky umožňujú kreatívny prístup k architektúre budov a v súčasnej dobe sú veľmi obľúbeným prvkom pri výstavbe či rekonštrukcii budov.