Praktické rady pred odletom

0
1033

Dovolenková sezóna sa ešte ani zďaleka neskončila. Aj keď u nás je už počasie podstatne chladnejšie, v letoviskách sa zlého počasia obávať nemusíte. Sezóna sa tu totiž končí až v septembri.

Ak ste teda tradičný letný oddych na slnkom zaliatej pláži ešte nestihli, máte šancu. S pokročilým dátumom sa však poponáhľajte. Opaľovať sa síce môžete, no s blížiacou sa jeseňou aj v letoviskách more postupne chladne a deň sa skracuje.

Mobilna-verzia_A__ka

Ak ste sa teda rozhodli, že odcestujete, máte výhodu lacných zájazdov. Zväčša tak dávame prednosť naplánovanému oddychu, kde máme všetko zabezpečené. Cestujeme tak vo väčších skupinách alebo vlastným autom. Dnes je však oveľa pohodlnejšia a rýchlejšia letecká doprava. Cena je síce o niečo vyššia, no stále môžete natrafiť aj na rôzne akcie lacných leteniek, ktoré Vám umožnia cestovať lacnejšie. Najmä na väčšie vzdialenosti sú dokonca výhodnejšie ako ceny autobusovej dopravy, ktorá je taktiež veľmi obľúbená aj na dlhšie trasy.

V lietadle však platia prísne pravidlá, ktoré musíte dodržať. Iste ste už počuli o zákaze ostrých predmetov na jeho palube, preto si radšej pilník na nechty, alebo nožničky zabaľte do podpalubia, inak s Vami nepoletia. Rovnako treba dbať aj na vodu, ktorú si chcete vziať. Obsah fľaše nesmie presiahnuť 100 ml, no nemusíte mať obavy, smäd Vás neprepadne. Okrem občerstvenia na palube, si totiž môžete vodu kúpiť aj za bezpečnostnými kontrolami. Tu sa nákupy celkom oplatia, keďže ide o predaj bez cla. Tieto predmety si naviac môžete pokojne zobrať aj na palubu. Práve tu sa teda oplatí kupovať aj darčeky v sklenených obaloch.

Nie na všetkých linkách, no predsa pretrváva predstava, že elektrické zariadenia je potrebné vypnúť. Ak sa chcete zabaviť aspoň hraním hier, je potrebné vypnúť pripojenie k sieti. Toto umožňujú aj mobily Samsung z marzo.sk.