Odstráňte škvrny tepovaním

0
1104

Aj vy máte doma gauč, ktorý je ozdobený fľakom? Máte pocit, že ste skúsili naozaj všetky prostriedky na odstraňovanie škvŕn a aj tak ho nedokážete vyčistiť. Kúpa nového gauča ale neprichádza do úvahy nielen kvôli financiám, ale je to jednoducho váš obľúbený kúsok nábytku. Skúste hĺbkové tepovanie pre dokonalé vyčistenie škvŕn.

Tradičné spôsoby čistenia

Z kože odstránite väčšinu škvŕn jednoducho pomocou navlhčenej handričky. Dostupné sú rozličné prostriedky na čistenie od špiny z bežného používania. Horšia situácia nastáva s látkovým nábytkom. Ten špinu a nečistoty doslova priťahuje. Škvrny sa do látky ľahko vpijú a o ich náročnom čistení by vedela rozprávať nejedna gazdiná. Drvivá väčšina fľakov však zostáva rovnaká aj po drhnutí. Okrem toho drsná kefa ničí povrch látky čím sa vlákna opotrebúvajú a trhajú.

Ako odstrániť škvrny z koberca

         Podobné je to aj v prípade kobercov či fľakov na matraci. Zostávajú hlboko vo vláknach a ich drhnutie ničí povrch, čo je niekedy počas čistenia vidieť aj voľným okom. Koberce sú pritom najhoršie, lebo po nich chodíme každý deň – špina a fľaky sú tak bežným javom nehovoriac o domácnostiach s deťmi.

         Odstrániť škvrny môžete prostriedkami určenými práve na vlákna koberca. Tie špinu rozpustia, a tak by mala z povrchu zmiznúť. Škvrna však mnohokrát zostáva ďalej vnútri koberca, čím sa hromadia nečistoty. Pre hĺbkové čistenie preto odporúčame jednoznačne tepovanie. Odborné tepovanie zaručí kompletné odstránenie všetkých škvŕn a dôkladné vyčistenie koberca. Zároveň bude váš koberec zbavený roztočov, prachu a iných usadených nečistôt. Môžete sa rozhodnúť pre svojpomocné tepovanie so zapožičaným tepovačom, alebo profesionálne so zárukou dobre odvedenej práce.

20140811_112055