Používanie rebríka je spojené s rôznymi povinnosťami. Vedeli ste o nich?

0
1749

Rebrík je pomôcka, ktorá nechýba takmer v žiadnej domácnosti. Používa sa pri rôznych opravách, ale aj iných činnostiach, kedy človek nedosiahne do výšky do akej potrebuje. Existuje obrovské množstvo rebríkov, ktoré sú rozdelené nielen podľa materiálu a veľkosti, ale aj účelu použitia. Ak potrebujete rebrík, ktorý vám poslúži v každej situácii, zaobstarajte si multifunkčný, s ktorým vyriešite naozaj každý problém.

Veľmi obľúbený je skladací rebrík pretože sa ľahko umiestňuje a skladuje. To je hlavný dôvod, prečo ho nájdete vo väčšine domácností. Zaujímavým výrobkom je aj teleskopický rebrík, ktorého hlavnou prednosťou je možnosť jeho rýchleho zloženia. Dá sa tak využiť na jednoduchý transport na iné miesto a taktiež vyniká nenáročným skladovaním. Mohlo by sa zdať,  že so stabilitou to nie je nič výnimočné, no opak je pravdou. Skutočnosť je taká, že vďaka robustným pätkám udrží aj poriadneho chlapa.

Povinnosti pri používaní rebríka

S používaním rebríka je spojených niekoľko zásadných povinností, ktoré by mal dodržiavať každý jeden užívateľ. Prvoradým pravidlom je, že pri používaní musí byť rebrík umiestnený tak, aby sa zabezpečila jeho dokonalá stabilita na pevnom a nepohyblivom podklade. Závesné rebríky musia byť pripevnené bezpečným spôsobom, aby sa nijakým spôsobom nemohli posunúť a ani rozkolísať. Každý jeden rebrík musí byť používaný takým spôsobom, aby na ňom mohol človek nielen bezpečne stáť, ale tiež sa ho dokázal držať.

V prípade, že na ňom niečo nosíte, nesmie vám náklad brániť v bezpečnom pridržiavaní sa rukami. Základným pravidlom je tiež preštudovanie si návodu na používanie pri prvom použití výrobku. Vždy sa treba uistiť, že je rebrík čistý a suchý, inak riskujete pošmyknutie a nepríjemný úraz. Ak sa vám zdá, že je váš rebrík opotrebovaný, poškodený, krivý alebo sa už nijakým iným spôsobom nedá opraviť, radšej ho zničte. V tomto prípade by ste si mali zaobstarať nový produkt, na ktorý sa budete môcť spoľahnúť.

Hoci sa zdá, že pri práci na rebríku nemôže dôjsť k nijakému veľkému zraneniu, štatistiky však ukazujú niečo iné. Ročne je zaznamenaných obrovské množstvo prípadov, kedy došlo k poškodeniu zdravia nielen prácou na rebríku, ale najmä pri páde z neho. Svoje sily a schopnosti preto nikdy nepodceňujte a buďte za každý okolností opatrný. Ak sa vám váš rebrík nepozdáva, vymeňte ho radšej za nový. Veľký výber rebríkov nájdete na bugy.sk, kde si môžete vyberať zo širokého sortimentu. Okrem toho tam nájdete aj množstvo iných výrobkov vhodných nielen pre domácich kutilov, ale aj každého obyčajného človeka. V ponuke je online drogéria, kozmetika alebo napríklad slnečné okuliare. Neváhajte si pozrieť celú ponuku, ktorá vás určite osloví.