Jazda na bicykli nemusí byť len vyčerpávajúca

0
1263

Chcete nahradiť horské bicykle niečím výkonnejším a komfortnejším? Vyskúšajte novinku vo svete bicyklov, ktorú si zamilujú nielen starší, ale aj mladšie ročníky.

Chcete jazdiť na bicykli, no nemáte potrebnú kondíciu? Poznáme jednoduché riešenie

Dlhá jazda na bicykli nie je jednoduchou záležitosťou tak, ako si mnohí na začiatku myslia. Treba na to dostatok kondície a energie, inak budete musieť z bicykla zosadnúť už po prvých kilometroch. Jednoznačne platí, že na začiatok by ste to nemali v žiadnom prípade preháňať, pretože bicyklovanie sa pre vás môže veľmi rýchlo stať nočnou morou. Pre tých, ktorí sa chcú venovať bicyklovaniu pravidelne  a na dlhej trase je vhodný nielen klasický, ale aj elektrický bicykel. Ide o najnovší trend vo svete bicyklovania, ktorý si obľúbili ľudia po celom svete. Elektrobicykel je vhodný nielen pre mladšie, ale aj staršie ročníky, ktoré sa nedokážu odviezť na vzdialenosť, ktorú potrebujú. Práve tento fakt rozhoduje pri nákupe mnohých zákazníkov, ktorí musia zvážiť nielen súčasné fyzické schopnosti, ale aj tie v budúcnosti.

Prečo je elektrobicykel tak obľúbený?

Ide o klasický bicykel, ktorý pomocou elektrického pohonu pomáha svojmu užívateľovi v jazde. Tento pohon nahrádza silu, ktorá je vynakladaná pri šliapaní a cyklista tak môže ísť omnoho jednoduchšie a pohodlnejšie. Zaujímavosťou je, že na elektrickom bicykli si môžete zvoliť stupeň intenzity, ktorý potrebujete pri šliapaní. Navoliť si ho môžete na ovládacom paneli, ktorý sa nachádza na riadidlách. Štandardne ide o 3 až 5 stupňov, pričom ich počet závisí od konkrétneho výrobku. Veľkou výhodou je, že hoci ide bicykel takmer sám, nemusíte pri jeho jazde vlastniť vodičský preukaz a a ani platiť povinné poistenie. Ľudia ho začali kupovať aj pre jeho nízke prevádzkové náklady a ekologickú prevádzku, ktorá je v súčasnosti viac než žiadaná. Elektrický bicykel je teda výbornou voľbou, ako sa dostať rýchlo a pohodlne do práce, do školy alebo na nákup. Vhodný je nielen na jazdu medzi obcami, ale aj vo veľkých mestách, kde je neustály problém s kolónami. S elektrickým bicyklom nemusíte strácať čas v premávke, ale môžete ho využiť omnoho lepšie a to napríklad s rodinou alebo priateľmi.

Výber správneho bicykla v tomto prípade nie je jednoduchou záležitosťou, pretože ich je na trhu obrovské množstvo. Poznáme napríklad elektrobicykle s predným pohonom, so zadným pohonom alebo dokonca aj so stredovým. Ďalšími dôležitými parametrami  pri výbere sú batéria, množstvo programov alebo nosnosť bicykla. Ešte predtým, ako sa pre niektorý z nich rozhodnete by ste sa mali poradiť s odborníkmi a pozrieť si čo najväčšiu ponuku. Tú nájdete aj u športového predajcu inSPORTline, ktorý disponuje naozaj veľkým výberom. Elektrické bicykle už dávno nie určené len pre seniorov, ale aj mladých ľudí, ktorí chcú isť s dobou. Dajte im preto možnosť stať sa vašou pravou rukou v oblasti dopravy.