Počuli ste o pozitívach lenivej peny? Pomáha pri rôznych bolestiach

0
982
Matrac z lenivej peny

To, že je kvalitný matrac predpokladom pre dobrý spánok vie asi každý. Výber dobrého matracu vám však môže pomôcť aj pri problémoch s chrbticou, ktoré sa dajú inak odstrániť len veľmi ťažko.

Aká je to lenivá pena?

Lenivá pena, inak nazývaná aj viscoelastická, má jedinečné vlastnosti, ktoré užívateľovi poskytujú maximálny komfort počas spánku. Tým, že dokáže dobre reagovať na chlad a teplo sa dokáže prispôsobiť tvaru ľudského tela, čo prináša oddych, po akom túži každý z nás. Keďže na matrac pôsobí telesná teplota človeka pena dokáže zmäknúť, čím dochádza k rovnomernému rozloženiu váhy. Okrem toho sa počas spánku znižuje aj protitlak matraca a na organizmus tak pôsobí lepšie, ako by ste si mysleli.

Pri oddychu na lenivej pene sa tak nenarúša krvný obeh a možnosť vzniku preležanín je veľmi nízka a minimálna. Matrace s týmto druhom peny vyhľadávajú nielen ľudia bez zdravotných komplikácií, ale aj tí, ktorí sú po operáciách chrbtice a kĺbov. Svalstvo sa počas spánku na takomto povrchu úplne uvoľní a telo sa tak dokáže totálne zregenerovať. Lenivá pena je vhodná pre všetkých ľudí, ktorí očakávajú komfort a pohodlie.

Najlepšie riešenie pri bolestiach chrbta

Okrem spomínaných názvov sa môžete stretnúť aj s pomenovaním matrac z pamäťovej peny, ktorý je už o niečo známejší. Matrac z lenivej peny je výnimočný svojou unikátnou vlastnosťou a to pomalým návratom materiálu do pôvodného stavu. Preto je možné hovoriť aj o akejsi pamäti matracu. V súčasnosti ide nielen o moderný, ale aj žiadaný materiál, ktorý sa prispôsobuje užívateľovi a jeho anatómii tela.

Ak trpíte bolesťami chrbta, tie už čoskoro môžu byť minulosťou. Dôvodom tejto pozitívnej zmeny je, že sa pri spánku budete menej otáčať a noc bude pre vás pokojnejšia. Ráno vstanete oddýchnutý a plný energie potrebnej pre ďalší deň. Tento matrac môžeme pokojne prirovnať aj k tým zdravotným, ktoré pozitívne vplývajú na celý organizmus človeka. Hlavnou prednosťou je nielen tvarová prispôsobivosť poskytujúca telu oporu a správnu polohu, ale aj vytváranie zdravého prostredia. Lenivá pena dokáže zamedziť výskytu roztočov a baktérií, ktoré sa bežne v matracoch nachádzajú.

Vďaka priedušnej cirkulácii cez neho prúdi vzduch a udržiava sa tak hygienický štandard po celú dobu jeho užívania. Ak plánujete kúpu alebo výmenu matraca, odporúčame pozrieť si ponuku materasso. Nájdete tam široký sortiment zo sveta spánku, kde si zaručene vyberie každý. Okrem toho, že si môžete výrobky objednať z pohodlia domova online, k dispozícii sú aj predajne po celom Slovensku. Matrace si tak môžete vyskúšať osobne a pomôžu vám aj rady odborníkov. Keďže ide o dlhodobú investíciu, výber v žiadnom prípade nepodceňujte.