Pilotky aj retro. Trendy slnečné okuliare, ktoré podčiarknu váš štýl.

0
3416

Slnečné okuliare sú každodenným módnym doplnkom každej ženy. Stále viac si však nachádzajú svoju obľubu aj u mužov. Slnečné okuliare nie sú len nutnou ochranou zraku pred slnečným a UV žiarením, ale aj doladia váš štýl a podčiarknu imidž. Rovnako ako móda, aj slnečné okuliare sa vyvíjajú a vidíme na nich rôzne trendy. Je dávnou minulosťou, že muž chytí prvé slnečné okuliare čo vidí a je spokojný. Rovnako ako ženy, aj muži sa pomocou okuliarov snažia oživiť a doplniť svoj outfit. Aké okuliare zvoliť, aby ste tohtoročnú sezónu zažiaril?

Výber slnečných okuliarov pre mužov, hoci sa nám to tak nemusí javiť, je až neuveriteľne pestrý. Rovnako ako dámske, tak aj tie pánske slnečné okuliare sú dostupné v mnohých štýloch, tvaroch, veľkostiach i farbách. Muži sú oproti ženám vo výbere slnečných okuliarov decentnejší, skôr volia tmavé a nevýrazné farby, ktoré neupútajú veľa pozornosti. Aj keď kovové pilotky s tmavými sklami sú nesmrteľnou stálicu na scéne, tohtoročné leto je na čase skúsiť niečo iné.

Klasika, ktorá nestarne

Stálicou medzi slnečnými okuliarmi sú letecké slnečné okuliare Aviator, známe ako pilotky. Predtým sa nosili k modelom športového typu, tento rok ich využijete i k elegantnejším outfitom. Trendom pre tento rok je kombinácia strieborného kovového rámu a farebných skiel. Nič ale nepokazíte ani zlatým rámom s hnedými sklami alebo striebrosivou klasikou. Pilotky skrátka nestarnú.

Zrkadlové sklá

Rovnako ako vlani aj tento rok sú v kurze zrkadlové sklá. Či už kovové alebo plastové rámy, slnečné okuliare so zrkadlovými sklami vám nesmú chýbať za žiadnu cenu. Top tipom pre tohtoročnú sezónu sú pilotky so zrkadlovými sklami. Tie sa hodia ku každému outfitu, stačí len správne vybrať kombináciu farieb. Skúste však pre tentokrát strieborné nechať v šatníku a zapojte fantáziu pri výbere farieb. Možno budete prekvapení, ako skvelo slnečné okuliare vyzerajú.

Stavte na retro

Nielen u žien, ale aj u mužov nájdeme retro tvary slnečných okuliarov. Kostené obrúčky, alebo lenonky váš štýl rozhodne podčiarknu. Nebojte sa ani zvieracích vzorov alebo výrazných plastov. Ak stavíte na retro štýl, voľte radšej širšie rámy a tučnejšie sklá. Čo sa farieb týka, v prípade lenoniek vyskúšajte modré alebo zelené sklá. Áno, tieto farby na slnečných okuliaroch tento rok naozaj frčia. V tomto štýle viniká značka Diesel, ktorá ponúka nespočetné množstvo kombinácií rámov aj skiel. Ak sa však bojíte experimentovať, stavte na čiernu alebo hnedú klasiku.

Polrámy

Ak sa chcete odlíšiť, stavte na okuliare s polrámom. Už v minuloročnej kolekcii Ray Ban nastolil so svojimi ClubMaster nový trend v podobe rámov len na hornej časti okuliarov. Tento rok sa pridali aj ďalšie značky. Rámy sa však oproti minulému roku objavujú skôr v spodnej polovici okuliarov. Kombinácia tmavých skiel a svetlých plastových rámov ozvláštnia každý outfit. Pri týchto typoch slnečných okuliarov vedie klasická kombinácia protikladu čiernej a bielej. Biely rám s čiernymi sklami rozhodne vyzerá zaujímavo a pritiahne pozornosť nejedného ženského pohľadu.