Lokalizácie operačných systémov pre smartphony

0
1072

Ak si pod pojmom „preklad“ predstavujete niečo automatické, mechanické a doslovné, dovolili by sme si v tejto súvislosti upozorniť na lokalizácie. Ide o proces hlbší ako je lingvistický preklad. Text sa síce prevedie z jedného jazyka do iného, no súčasne sa prispôsobuje jazykovým, trhovým, kultúrnym a iným zvyklostiam krajiny. Spoločnosť ASPENA, špecialista na preklad a tlmočenie, sa zaoberá aj lokalizáciou multimédií, hier, internetových stránok či softvérov. Jednou z frekventovaných činností sú aj dôsledné preklady operačných systémov pre smartphony. Úspešná realizácia rozsiahlych lokalizačných projektov z rôznych oblastí a dlhoročné skúsenosti robia z tejto spoločnosti partnera, o ktorom sa oplatí vedieť.

S dôrazom na presnosť a výstižnosť

Objem textov softvérových produktov nebýva veľký, ale je nevyhnutné, aby bol preklad každej textovej položky mimoriadne dôsledný a výstižný. Textové položky sa tu vyskytujú samostatne (menu, tlačidlá) a ich význam sa nedá pochopiť z okolitého textu na obrazovke. Lokalizácie a preklady do slovenčiny sa tak stávajú obzvlášť precíznou prácou. Okrem prekladu tu ide aj o iné komplexné činnosti. V prvom rade je to analýza vnútornej architektúry produkty a umiestnenie textu na preklad, následne prichádza na rad extrahovanie textu, revízia, úprava, testovanie a podobne. Na základe efektívneho spojenia všetkých aktivít a dynamickej práce špičkových pracovníkov dokáže spoločnosť garantovať maximálnu spokojnosť klienta pri odovzdávaní softvérových lokalizačných projektov.

Plnenie i tých najnáročnejších požiadaviek

Tlmočenie, preklady i lokalizácie realizuje ASPENA do slovenského jazyka už od roku 1995. Pracovný postup sleduje také ciele ako vysoká kvalita, odbornosť a plnenie všetkých požiadaviek klienta. Objednávky sa realizujú v súlade s normami ISO a EN. Lokalizácie mobilných softvérov, ale aj iné služby tejto spoločnosti, sú uskutočnené v expresnom čase. Klienti zvyknú oceniť aj absolútne dodržanie odbornej terminológie, možnosť priamej kombinácie prekladov slovenského jazyka s akýmkoľvek z 50 ďalších jazykov, odborné konzultácie, úsporu financií, spracovanie grafických materiálov a podobne. Spoločnosť zrealizovala počas 20-ročného pôsobenia viac ako 230-tisíc projektov. Cenová ponuka je vypracované pre každého klienta individuálne. Oplatí sa ale vedieť, že agentúra Aspena si neúčtuje žiadne druhy príplatkov, a preto je cena vo Vašej cenovej ponuke už konečná. Pripraviť sa môžete aj na mimoriadne výhodné podmienky a zľavy. Odborný tím využíva pri práci moderné nástroje technológie CAT a dáta dokáže spracovať vo všetkých dostupných formátoch.

Či už potrebujete využiť služby tlmočníka a prekladateľa, alebo hľadáte špičkovú lokalizáciu, povedzme svojho operačného systému pre smartphon, tak už viete, kam sa obrátiť.

Foto: © [anyaberkut] / Dollar Photo Club