Dovolenka lacno a bez sklamaní

0
1051

Dovolenková sezóna jar – leto 2015 sa pomaly blíži. Onedlho sú tu letné prázdniny a je preto najvyšší čas začať si plánovať dovolenku. Budete cestovať na vlastnú päsť alebo sa necháte zlákať ponukou cestovnej kancelárie? V tom prípade pozor na možné sklamania!

Nenechajte sa oklamať

Prípadov, kedy nádejným dovolenkárom ostanú len zbalené kufre a nesplnené cestovateľské sny, je v čase dovoleniek viac ako dosť. A to „vďaka“ nedôveryhodným cestovným kanceláriám. Turisti buď vôbec na zaplatenú dovolenku nevycestujú, nie sú spokojní s kvalitou služieb alebo majú problém s návratom na Slovensko. Aby ste sa podobným situáciám vyhli a aby sa Vaša radosť z dovolenky nezmenila na zlosť a sklamanie, pred jej kúpou si poriadne preverte kvalitu a spoľahlivosť cestovnej kancelárie. Ako na to? Vyberte si spoľahlivú a rokmi overenú cestovnú kanceláriu. V takom prípade by sa problém nemal vyskytnúť. Stáva sa však, že aj menej známa cestovná kancelária príde s ponukou zájazdu, ktorá Vám ozaj vyhovuje. Čo v takom prípade? Kúpiť alebo nie?

Aby ste neboli jedným z tých menej šťastných a oklamaných, snažte sa cestovnú kanceláriu si preveriť všetkými možnými spôsobmi. Vyhľadajte si o nej dostupné informácie na webe. Na tento účel vynikajúco poslúžia recenzie cestovných kancelárií. Tu sa dozviete informácie o prístupe a kvalite konkrétnej kancelárie, prečítate si skúsenosti iných dovolenkárov a podobne. Nevynechajte ani rôzne diskusie na webe, kde sa môžete dozvedieť čo – to zaujímavé. Samozrejme, ideálna je osobná návšteva cestovnej kancelárie.

Cestujte so zľavou

Keďže ponuka je čoraz rozmanitejšia, cestovné kancelárie o priazeň turistov doslova bojujú. Robia tak i cez rôzne zlavove kody na pobyty. Čo to vlastne znamená? Takéto zľavové kódy na pobyty sú zdarma dostupné na webe. Pri objednávaní dovolenky cez internet zadáte zľavový kód a získate dodatočnú zľavu z konečnej ceny. Neplatí to však výlučne na zájazdy. Vďaka zľavám môžete získať i cestovné poistenie zdarma, či zľavu na ubytovanie. Mnohí Slováci využívajú i ponuky zahraničných cestovných kancelárií, ktoré často ponúkajú zájazdy za nižšie ceny. Ak si napríklad vyberiete dovolenku v českej cestovnej kancelárii, využiť môžete „slevove kody na cestovani“, ktoré takisto nájdete na webe. A ostáva už len užiť si krásnu dovolenku za lacný peniaz…

 

Foto imagerymajestic / freedigitalphotos.net