Oddýchnete si aj na horách

0
1317

Leto väčšina z nás obmedzuje len na letnú dovolenku stravnú niekde v exotickej krajine pri mori. Toto je veľmi príjemné predstava, no nezdá sa Vám ten jeden, či dva týždne na dobrý odpočinok akosi primálo?

Relaxovať by sme mali pravidelne, a to aj v pohodlí nášho domova, no leto si predsa len zaslúži, aby sme svoje domovy opustili a vybrali sa spoznávať krásy aj našej prírody. Ak lyžovačka nie je podľa Vášho gusta, je leto výbornou príležitosťou spoznať krásy našich hôr aj z iného uhla pohľadu. Tatranská príroda je čarovná v každom ročnom období, no leto je tu krásne nielen pre príjemnú klímu, ktorá nie je ani veľmi chladná, ani teplá, ale aj pre skalnaté previsy, zelenú trávu a množstvo chránených kvetov, ktoré inde len tak ľahko neuvidíte. Pozorovať tiež môžete chránené živočíchy, no a ak sa odhodláte na turistiku, zážitkov budete mať viac než dosť.

Nemusíte predsa leto tráviť len pri mori. Aj po návrate z takejto už takmer tradičnej letnej dovolenky, si môžete dopriať ešte aj oddych u nás. Presvedčiť Vás môže rovnako aj kvalitný wellness, ktorý ponúka viacero zariadení. Ak už však v prírode ste, nevyhýbajte sa ani turistike. Ak nemáte skúsenosti, voľte ľahšie túry, no ak už čo to pochodené máte, pokojne môžete absolvovať aj výstup na Gerlach. Ako na dlani tak budete mať nielen Slovensko. Toto všetko a omnoho viac zabezpečí aj Sliezsky dom.

Nech sa už rozhodnete pre akúkoľvek oblasť hôr, nezabudnite si ani ďalekohľad. Práve vďaka nemu môžete pozorovať prírodu a zvieratá, bez toho, aby ste ich zbytočne vyplašili.