Podnikať v zahraničí? Prečo nie!

0
1448

Táto činnosť je veľmi populárna aj u nás. Neustále tak na trh vstupujú nové firmy, ktoré sa chcú presadiť. Otvorením trhu sa síce podmienky pre domácich podnikateľov skomplikovali, keďže narástla najmä konkurencia zo zahraničia, no rovnako sa naskytla aj príležitosť preraziť do sveta.

Kde si zvolíte sídlo spoločnosti je len na Vás. Nemusí to byť nutne adresa len na Slovensku, no treba si uvedomiť, že ak chcete naozaj preraziť za hranicami, treba dobre premýšľať, čo tunajší obyvatelia skutočne chcú. Predstavy zákazníkov sa totiž značne líšia, a to aj vtedy, ak nie ste ďaleko za slovenskými hranicami. Keďže nepoznáte dobre tunajší životný štýl, chovanie zákazníkov, ani ich zvyklosti, bude sa Vám tu podnikať o niečo ťažšie.

Ďalšou realitou však je, že podnikateľom sa veľmi nepáčia platby štátu, ktoré tu musíme platiť všetci. A to bez rozdielu, či firma prosperuje, alebo nie. Práve toto je dôvodom prečo viacerí premýšľajú ako si pomôcť. Riešenie títo našli najmä v offshore podnikaní, kedy je sídlo firmy registrované v inej krajine. Aj napriek tomu, však môžete podnikať aj na našom území a vyhnete sa pritom plateniu daní u nás.

V tomto prípade je voľba štátu, kde si sídlo zriadite len na Vás. Pozorne však študujte podmienky jednotlivých krajín, niektoré sú prijateľnejšie, no inde sú pre podnikateľov menej výhodné. Medzi veľmi obľúbené patrí napríklad aj Cyprus. Nemusíte tu len dovolenkovať. Ak sa obávate založenia spoločnosti, stačí sa obrátiť na Company Formation, ktorá má bohaté skúsenosti.

Avšak aj následne na zisku musíte pracovať. Ani školeniam zamestnancov sa nevyhnete, no tieto budú jednoduchšie s interaktívnou tabuľou. Viac na interaktivnatabula.com.

 

Foto imagerymajestic / freedigitalphotos.net