Je na leto pripravený aj Váš exteriér?

0
1073

Ak sa môžete pochváliť aj peknou záhradkou, je predstava tu stráveného leta iste príjemná. Problém však nastane, ak ste ešte nemali čas venovať sa jej dokončeniu. Záhrada si predsa taktiež vyžiada starostlivosť, a to nielen po zime.

Mať takýto kúsok raja na Zemi je snom väčšiny, no starostlivosť o ňu je o inom. Vyžaduje si nemálo práce, a to nielen ak chcete pestovať ovocie a zeleninu. V tom prípade tu strávite pomerne veľa času, aby Vám úrodu nezjedli škodcovia, či aby mali rastliny dostatok živín aj vlahy. Všetko tak závisí od kvality pôdy, ako aj Vašich predstáv.

Väčšina z nás sa však veľmi rýchlo uskromní aj s pekným trávnikom, ktorý si taktiež vyžaduje nielen kosenie, ale aj hnojenie, či osievanie namáhaných miest. Skôr než sa teda budete môcť pochváliť peknou záhradkou podľa Vašich predstáv, istý čas to potrvá. Toto si treba uvedomiť najmä teraz, ak plánujete tráviť väčšinu času práve v záhrade. Ani Vaše oko iste nepotešia pohádzané dosky, drevo na kúrenie, či iný potrebný materiál, ktorý sa Vám doma nezmestí.

Aby dobrý dojem nič nekazilo, treba upratovať aj tu. Z dohľadu teda odstráňte všetko, čo Vám prekáža. Niektoré veci sú však nevyhnutné, no nutne sa na ne nemusíte pozerať. Drevo výborne schová napríklad kôlňa, či blízka dielňa. Aj tu však myslite na ich vzhľad. Aby ste sa od prírody veľmi neodkláňali, ideálne je použiť tatranský profil. Jeho predaj nájdete pohodlne aj na internete, čo šetrí najmä čas.

Aj keď milujete slnko, predsa len občas radšej vyhľadávame tieň. Ten aj vo Vašej záhrade výborne zabezpečí markíza. Tá je veľmi praktická, pretože ju môžete kedykoľvek zložiť a tešiť sa tak zo slnečných dní.