Nebaví vás cyklistika? Vyskúšajte jazdu na kolobežke

0
1555

Každý pohyb bez rozdielu je prínosom pre naše zdravie. Ak nám to počasie dovolí, venujeme sa športu hlavne v prírode. Obľúbená je cyklistika, beh, turistika a do popredia sa čoraz viacej dostáva jazda na kolobežke. Tento zábavný spôsob pohybu v sebe skrýva viacero zdravotných výhod.

Kolobežka nie je len hračkou

Nenávidíte ranné kolóny a neustále meškáte do práce? Možno sú pre vás tým pravým riešením elektro kolobežky. Ľudia ich zbožňujú kvôli skladnosti, jednoduchej údržbe a nízkej cene. Elektro kolobežka je skvelým dopravným prostriedkom, vďaka ktorému ušetríte čas, peniaze a aj vašu energiu. Ak však túžite po pohybe, skúste sa poobzerať po klasickej kolobežke. Už dávno neplatí, že je to len hračka pre deti. Čoraz viacej dospelých ľudí holduje jazde na kolobežke. A robia dobre. Kolobežka podobne ako bicykel upevní vaše zdravie, zlepší kondíciu a zabaví celú rodinu. Oproti bicyklu sa kolobežka ľahšie uskladní, nemusíte do jej údržby investovať prakticky žiadne financie a naučí sa na nej jazdiť naozaj každý.

Kolobežka ako zdravý spôsob pohybu

Pri dodržaní správnej techniky je jazda na kolobežke zdravým športom. Je skvelým spôsobom precvičenia celého tela. Zabrať dostanú nielen nohy, ale aj vaše ruky a brušné svalstvo. Po dlhej cyklistickej túre vás môže bolieť nielen zadok, ale aj chrbát. To vám pri jazde na kolobežke nehrozí. Naopak vás kolobežka núti držať chrbticu vo vzpriamenej polohe. Jediné na čo si musíte dávať pozor je striedanie nôh pri odrazoch. Ak chcete nejaké to kilo schudnúť, skúste jazdiť do kopca a pridajte aj intenzitu odrazov. Počas hodiny namáhavejšej jazdy vaše telo spáli vyše 500 kalórií.

Ako správne jazdiť na kolobežke

Kolobežky sú pre niekoho postrachom. Hlavne dospelí ľudia sa obávajú, že nezvládnu techniku jazdy. Obavy nie sú na mieste. Pravidelným trénovaním sa z vás stanú profíci. V prvom rade si kúpte kvalitnú kolobežku. Vybrať si môžete z ponuky internetového obchodu inSPORTline. Na stránkach inSPORTline sa rýchlo zorientujete, budete prekvapení veľkou ponukou a priaznivými cenami. Následne stačí odhodiť strach a postaviť sa na kolobežku v uvoľnenej polohe. Pri odraze nohy vsaďte na pevnosť, ale nie na prehnanú silu. Nohy pri odraze striedajte. Odrazová noha by mala zostať čo najdlhšie vo vzduchu a druhá v miernom ohybe. Týmto spôsobom sa nebudete musieť často odrážať. Pri brzdení tlačte na brzdiaci mechanizmus jemne a zakloňte sa dozadu. Po krátkom čase sa aj pre vás stane jazda na kolobežke zábavnou formou chudnutia a pohybu.