Nakupovanie elektroniky z Číny

0
1254

Nakupovanie elektroniky z Číny je veľmi lákavým prvkom. Pýtate sa „Prečo?“ Dôvodov je na to hneď viacero. Jedným z nich a zrejme aj najvýznamnejším je nízka cena. V porovnaní s kamennými obchodmi alebo e-shopmi zo Slovenska alebo Anglicka je cena niekoľko násobne nižšia. Je však pravda, že v niektorých prípadoch môžeme toto isté povedať aj o kvalite. Žiaľ v dnešnej dobe, si radšej peniaze odložíme na niečo iné ako investovať napríklad trikrát viac peňazí do niečoho, čo môžem kúpiť lacnejšie. Aj keby som to mal kúpiť trikrát. Pravdou však je, že nakupovanie elektroniky z Číny má viacero výhod, ale zároveň aj nevýhod. Preto je dôležiét si pri objednávaní alebo nákupe elektroniky z Číny zvážiť oboje a následne sa rozhodnúť. Vhodné je, získať aj spätnú väzu k produktu ešte pred objednaním. Odporúčame si prečítať recenzie elektroniky ktorú si plánujete zakúpiť.. Ak si niekto takýto produkt zakúpil ešte pred vami a je s ním spokojný, tovar si určite v takýchto prípadoch objednávame s kľudnejším svedomím.

Výhody nakupovania elektroniky z Číny

  • Nízka cena – pri nákupe elektroniky z Číny ušetríme peniaze, ktoré môžeme využiť inak
  • Šetrenie času – na e-shopoch, ktoré ponúkajú tovar z Číny nájdete takmer všetko. Sirtiment je veľmi široký, a preto stačí do vyhľadávača napísať, čo hľadáte a môžete nakupovať
  • Doručenie zdarma – doručenie tovaru je zdarma, čo je veľkou výhodou

Nevýhody nakupovania elektroniky z Číny

  • Nemožnosť vidieť tovar pred kúpou – keďže tovar je objednaný z Číny, nie je možné ho vidieť ani vyskúšať predtým naživo, kupujete tzv. „mačku vo vreci.“ Avšak ak máte niekoho známeho, ktorý vlastní tento bod je irelevantný
  • Absencia záruky a vrátenia tovaru – ak nakupujete elektroniku z Číny, musíte rátať s tým, že záruka na tovar nie je súčasťou kúpy. Ak totiž tovar nefunguje alebo sa pokazí, vrátenie tovaru, resp. peňazí a zaslanie tovaru naspäť do Číny by Vás vyšlo drahšie ako celý produkt.
  • Fake tovar – ak si z Číny objednáte elektroniku, ktorá je fake, resp. napodobenina nejakej slávnej značky (napr. Apple iPhone), je viac než pravdepodobné, že tovar bude colnicou zhabaný a peniaze vám nevrátia.

Je dôležité si teda zvážiť, či si chceme objednať elektroniku z Číny alebo nie. Nemôžeme nespomenúť aj platbu DPH a CLO.

  • DPH – kupujúci je povinný uhradiť DPH za produkt, ktorého cena prevyšuje 22€
  • CLO – kupujúci je povinný uhradiť CLO za produkt, ktorého cena prevyšuje 150€

Obchod pre nákup elektroniky odporúčame Aliexpress. Nakupovanie cez Aliexpress.com je bezpečné a jednoduché.

Foto  Feelart / freedigitalphotos.net