Na jeseň v elegantnom šate

0
985

Vyzerať na jeseň elegantne? Dá sa to! Stačí Vám k tomu len elegantné pánske oblečenie. Výber oblečenia pre mužov bol vždy relatívne zložitý. Ak ste požadovali niečo iné – štýlové či elegantnejšie, mali ste relatívne obmedzenú ponuku. Situácia sa však zmenila a na výber máte oblečenie od absolútne ležérneho až po tie najelegantnejšie tipy vhodné na slávnostné príležitosti. Väčšina mužov neustále preferuje pohodlné a komfortné oblečenie, ako napríklad mikiny, ktoré rozdeľujeme na tie s kapucňou a bez kapucne. Mikina bez kapucne je väčšinou strihovo vyhovujúcejšia pre chudších mužov, ktorí majú radi obtiahnutejšie oblečenie. Predsa len mikiny s kapucňou nezvyknú byť vyrábané v slimovom strihu a na chudých mužov nevyzerajú vždy najlepšie.

Ktoré z elegantného oblečenia je „in“?

Viac ako na ležérnosť sa v posledných rokoch dbá na eleganciu. Nemusíte nosiť sako, aby ste boli elegantne oblečení. Stačí pekný svetrík, košeľa či topánky. Možností je hneď viacero a s použitím vhodných doplnkov môžete očariť svoje okolie na maximum.

Pri výbere košele mnohí z Vás váhajú nad vhodnou veľkosťou a tiež aj farebnou kombináciou či vzorom, ktorý by sa hodil k Vášmu outfitu či želanému výzoru. Veľkosť košele dokáže opticky pridať alebo ubrať kilogramy na Vašej postave. Jej výber nie je často jednoduchý, pretože závisí nielen od veľkosti krku, ale taktiež aj od strihu košele. Na trhu sa predávajú košele s klasickým strihom, regular a slim fit. Klasické verzie košieľ sú vhodné k saku a treba si ich zapraviť do nohavíc, regular sú košele viac tesné, avšak zachovávajú pôvodný vzhľad košele ako oblečenia, ktoré je určené k obleku. Slim fit je strih košieľ určených pre mužov, ktorí majú vyšportovanú postavu, respektíve majú chudú postavu a sú aj pomerne vysoký. Tieto košele nie je možné nosiť aj bez zapravenia do nohavíc, avšak ich ponuka je ešte stále pomerne úzka.

Na košeľu si však nemusíte obliecť len sako. Môže to byť napríklad aj sveter, ktorý je viac ležérny, ako spomenuté sako, ale ešte stále je to považovaný za elegantné oblečenie. Svetre by mali byť jednofarebné, ak ich spájate s košeľou. V prípade, že si pod košeľu dávate neutrálne oblečenie, sveter môže byť aj vo výraznejších odtieňoch a vzoroch, avšak elegantný muž si vždy zvolí skôr jemnejší výzor svetra, ako niečo príliš extravagantné.