Z niečoho jednoducho nevyrastieme nikdy

0
1077

Každý z nás má dobré aj zlé vlastnosti, tomu sa nevyhneme. Na zlepšení tých horších by sme síce mali pracovať, no len zriedka sa nám to aj úspešne darí. Veľmi často na to však zabúdame a neskôr sa s tým už len učíme žiť.

Nikto nie je dokonalý, no rovnako si na niektorých našich zlozvykoch zakladáme a nevnímame ich ako niečo zlé. Podporujeme tak nie práve ideálne správanie. Toto najčastejšie začína v detstve, no neraz až v puberte.

Najmä u dnešnej mládeže pozorujeme, že viac ako škola, šport, či priatelia ich láka najmä počítač. Záujem o sociálne siete však často nie je jediným nebezpečenstvom. Stále sa medzi teenagermi totiž  šíri veľký záujem o internet. Sociálne siete sú obľúbené, no odvádzajú pozornosť od skutočných priateľstiev a ponúkajú živnú pôdu aj pre šikanu. Za počítačom by sme preto nemali tráviť zbytočne dlhý čas a využívať ho najmä na prácu. V našich domovoch si tak nachádzajú svoje miesto, no najmä u detí by ste mali dbať, čo na ňom robia.

Príkladom však ideme my, no len ťažko sa zbavuje niektorých zaužívaných zvykov. Ak svoj voľný čas rád trávite za svojím herným počítačom, len ťažko budete vysvetľovať svojmu dieťaťu, že to nie je dobré. Využívajte ho teda viac na prácu, má predsa slušný výkon, ktorý využijete aj oveľa efektívnejšie.

Túžba vyhrať je v nás hlboko zakorenená, no prednosť by sme mali dať skutočnému športu. Ak nám ale chýba čas, dávame prednosť hazardu. Tipovať môžete aj cez internet a vychutnáte si tak adrenalín aj pri pozeraní zápasov v televízií.