Muži a motocykle

0
1622

Aj muži majú svoje lásky a nepatria k ním iba ženy, futbal a pivo. Často ide o koníčky, ktoré sa stávajú neodmysliteľnou súčasťou ich života a vedia, že bez nich nedokážu žiť. A práve toto sa neraz stáva inšpiráciou pre novinárov a spisovateľov. Aj Chris Haddon a Lyndon McNeil sa rozhodli zozbierať takéto príbehy či obrazy fanúšikov motocyklov z celého sveta. Z ich novej knihy My Cool Motocycle uvádzame tri inšpiratívne príbehy.

cool

Pat Gil

„Bez ohľadu na to, aký typ motocykla chcete, Matchless túži, aby ste si vyskúšali rôzne iné a potom ho skutočne ocenili. Aj mne trvalo dlho, kým som sa k nemu dostal,“ priznáva Gil. Matchless je jeden z typov motocyklov, ktoré sú kombináciou hladkosti, komfortu a diskrétnosti. Gil bol najskôr vďačný aj za svoj prvý motocykel, ktorý si kúpil za prvé zarobené peniaze. Volal sa Triumph Tiger Cub. Svoju vášeň k motocyklom potvrdil aj vyrobením vlastného stroja: „T110 chopper  – tuhý rám, trojuholníkové tlmiče, kráľovské sedlo a drak na nádrži,“ opisuje Gil. Po dlhšej prestávke sa rozhodol odpovedať na svoju túžbu vlastniť predvojnový motocykel Matchless, čo sa mu nakoniec aj podarilo. „Napriek finančnej náročnosti neľutujem, že vlastním jeden zo superbikov vtedajšej doby,“ priznáva hrdý motocyklista. 

motoc

Andy a Eddie

Čo spája dlhoročných kamarátov Andy a Eddieho? Harley-Davidson. „Harleyky boli pre nás vždy veľkým rozptýlením. Myšlienka vlastniť ich v dospievajúcom veku nám pripadala vždy len ako sen,“ tvrdia obaja. Boli sme však vďační aj za akýkoľvek kultový motocykel. A aby svoju lásku k týmto motocyklom dokázali, Eddie to potvrdil príbehom, ktorý si prežil Andy. „Ich dom sa dostal do exekúcie a priateľka mu navrhla, aby predal motocykel. „Samozrejme, Andyho odpoveď znela, aby si exekútori radšej nechali dom. Nežartoval, miloval tú motorku,“ dodáva Eddie.

dvaja

Maurice

Túžil vlastniť Kawasaki. Po srdcovom infarkte potreboval nejakú aktivitu alebo projekt, ktorý by udržiaval jeho srdce a myseľ v bdelom stave. Aktivitu našiel práve v motocykloch. Špeciálne vďaka Kawasakimu, tieto typy si zamiloval najviac. Prečo? „Rozhodol som sa aj kvôli Brianovi. Bol to môj dobrý priateľ, zomrel koncom 80. rokov a vlastnil jeden z týchto motocyklov,“ priznal sa Maurice.

Raz za čas sa objavia naozaj silné príbehy plné vášní, lásky a snov. Prečo by sem dnes nemohli zapadnúť aj tie motocyklistické? 

jazda

Autorka: Stanislava Andraščíková

Zdroj a foto: telegraph.co.uk