Aj tá najhoršia bolesť raz prebolí

0
1851

Život nie je vždy prechádzka ružovou záhradou. Stavia nás do neľahkých situácií, ktorým sa musíme naučiť čeliť. Nie sú to len každodenné starosti a problémy, ktoré sa nám stavajú do cesty. Musíme byť dostatočne silní na to, aby sme zvládli aj to najhoršie a najťažšie, čo si dokážeme predstaviť. S čím sa však zmieruje najťažšie je strata milovanej osoby. Ide skutočne o hlbokú ranu, najmä, ak je nečakaná. O to horšie, keď stratíte partnera či partnetku, s ktorými ste prežili nezabudnuteľné chvíle. Život sa na chvíľku zastaví a človek prestane vnímať to dobré, čo sa okolo neho deje. Myseľ ovládne melanchólia a smútok.

Bohužiaľ, dosť často sa stáva, že nečakane odíde jeden z partnerov a zanechá po sebe dieťa, malého človiečika, ktorý si poriadne neuvedomuje, čo sa stalo. Na otázky, kde je ocko či mamička, dostáva iba vyhýbavé odpovede. Otázne je, koľko ho dokážete udržať v nevedomosti, Detská duša je naozaj krehká a určite ju nechce nikto vedome raniť. Niekedy je však krutá a bolestivá pravda lepším riešením ako klamstvo a zavádzanie. Všetko sa predsa dá vysvetliť tak, aby to dieťa (primerane veku) pochopilo. Nechcete snáď, aby Vás neskôr, keď vyrastie, obviňovalo z klamstva.                                                                        

No nie sú to len deti, ktoré musia prijať pravdu. Často je to samotný dospelý človek, ktorý sa s tým musí vysporiadať. V týchto prípadoch nesmiete stále myslieť iba na to, že človek, ktorého ste ľúbili, je odrazu preč, ale na všetky krásne chvíle, ktoré ste s ním mohli zažiť. Na to, že ste mohli byť súčasťou jeho života a tešiť sa spolu s ním. Aj keď Vám ho už nič nevráti, nemôžete prestať vnímať radosti bežných dní. Každá bolesť sa raz skončí a vy musíte dbať najmä na to, aby ste si milovaného človeka pamätali v svetlých chvíľkach. Nech Vám je inšpiráciou aj toto video: 

Zdroj a foto: youtube.com