Liečenie sexuálnej traumy: pomôže senzuálna masáž

0
2982

V dnešnom uponáhľanom svete s neustále narastajúcimi nárokmi na výkon často zabúdame na oddych a nekladieme váhu signálom, ktoré nám posiela naše telo. Nepríjemné myšlienky či traumy ukrývame hlboko vo vnútri a fungujeme ďalej tak, akoby nikdy neexistovali. Naše telo však uchováva všetky tieto podnety a informácie, z ktorých postupne vznikajú energetické bloky. Na tieto už terapeut nemusí stačiť, no zaručene pomôže senzuálna masáž.

Tantrická masáž: čo je to?

Tantrické učenie je aj dnes neoddeliteľnou súčasťou meditácie a ďalších aktivít, akou je napríklad tantrická jóga. Senzuálna alebo inak nazývaná tantrická masáž pochádza práve z meditatívnej jógy. Senzuálna masáž je skĺbenie klasickej celotelovej masáže s rôznymi tantrickými technikami, ktoré pracujú so životnými energiami. Počas masáže sa stimulujú nervy pre odblokovanie a objavenie nových, nepoznaných energií a pre uspokojenie všetkých zmyslov. Senzuálne masáže vždy sprevádza zmyselná tantrická hudba, vôňa olejčekov a tlmené svetlo sviečok.

Terapeutická masáž: využitie tantry na odblokovanie tráum

Masážou správnych častí tela je možné oslobodiť telo i myseľ od rôznych blokov, či už v sexuálnom alebo citovom ponímaní. Jedna návšteva tantra spa salónu dokáže v niektorých prípadoch pomôcť stonásobne viac, ako nespočet návštev u klasického terapeuta.

V kvalitných masážnych salónoch pracujú skúsení maséri a masérky, ktorí vedia ako pracovať s telom i mysľou klienta, ktorý prekonal traumatické zážitky alebo ho sužujú pocity, ktoré mu bránia otvoriť sa vlastnej sexualite. Počas terapeutickej masáže nie je prioritou potešenie. Ide najmä o nájdenie blokov, bolestivých miest a obranných bariér, ktoré si telo prirodzene vytvorilo a následne snahu o uvoľnenie týchto blokov. Potešenie však rozhodne nie je vylúčené. Ak sa pri senzuálnej masáži budete cítiť dostatočne pohodlne a objaví sa vzrušenie, je to dôkaz toho, že sa vaše telo i myseľ uberá tým správnym smerom.

Výber tantra spa

Tantra Vás dokáže naplniť pokojom, radosťou a potešením a tiež naučiť, ako pracovať s novoobjavenou energiou. Ak sa rozhodnete pre senzuálnu masáž, dajte si záležať na výbere správneho tantra spa salónu. Pri objednávaní masáže a pred samotnou masážou tiež informujte masérov o svojich problémoch. Budú s Vami diskutovať, či máte záujem o masáž lingamu alebo joni (mužské a ženské pohlavné orgány) a zároveň, čo Vám je príjemné alebo nepríjemné. Všetko s Vami detailne prediskutujú a vy sa nebudete musieť obávať, čo od masáže očakávať.