Hliníkové dvere a okná sú zárukou dokonalého dizajnu

0
1262

Hoci je v prípade okien a dverí stále najpreferovanejším materiálom plast, čoraz viac ľudí sa zaujíma aj o iné varianty ako napríklad hliník. Ten je síce drahší, no ľudia požadujú najmä kvalitu a až potom je rozhodujúcim faktorom cena. Ak je pre vás ale aj tá dôležitá a hliníkové okná si nemôžete dovoliť, voľbou pre vás je aj kombinácia hliníka a plastu. V prípade izolácie je však hliník na tom o niečo horšie ako spomínaný plast a preto treba dopredu vedieť, čo od okien a dverí očakávate a aké kritériá by mali splniť. Hliníkové dvere a aj okná majú kvôli tepelnej vodivosti hliníka o niečo horší index prestupu tepla cez rám, čo treba zvážiť ešte pred zakúpením. V praxi to ale neznamená, že by vám teplo z domova unikalo, no treba zvoliť aj dobré sklá  a technológie, ktoré úspornosti okien pomôžu.  Vďaka dobrej kombinácii môžu mať aj okná a dvere z hliníka skvelé izolačné vlastnosti, s ktorými budete spokojný po dlhé roky.

Výhodou hliníka oproti iným materiálom je, že je stabilnejší a teda sa hodí aj na veľké sklenené plochy. Ak máte doma veľkorozmerné sklá a ťažké okná alebo dvere, práve stabilnosť tohto materiálu vám umožní mať užší rám, čím dosiahnete omnoho lepší dizajn a viac prirodzeného svetla v priestore. Ak si porovnáme plast a hliník z pohľadu životnosti, poznáme jednoznačný výsledok. Hoci je plast ekonomicky menej náročný a úsporný, v prípade životnosti jednoznačne vyhráva spomínaný hliník. Samozrejme všetko závisí od kvality materiálu a výrobcu, no vo všeobecnosti platí, že hliník vám môže vydržať aj 100 rokov. Dôvodom jeho dlhého života je aj lepšia odolnosť voči poveternostným podmienkam  a to, že si dokáže dlho udrž ťa svoju pôvodnú farbu. Na rozdiel od hliníka plast po rokoch zažltne alebo zošedne, čo treba riešiť pravidelným umývaní. Ak sa však nechcete vzdať plastu a ani hliníka, máme pre vás riešenie. Kombináciou týchto dvoch materiálov získate skvelé izolačné vlastnosti s elegantným dizajnom. Práve ten robí z hliníka populárny materiál, obľúbený u ľudí, ktorí si potrpia na vzhľad a dizajn.

To isté platí aj pre hliníkové vchodové dvere, ktoré by mali byť z rovnakého materiálu, ako ostatné okná a dvere v dome. Dôvodom je, že práve tieto dvere zohrávajú v estetickom pôsobení domácnosti veľmi dôležitú úlohu a preto nemôžu byť iné ako zvyšok. Nielen okná, ale aj tieto dvere si všimnú aj ľudia, ktorí vás nenavštevujú a preto je pochopiteľné, že každý chce aby vyzerali čo najlepšie. Vchodové hliníkové dvere sú stále čoraz viac populárne a ak chcete ideálny materiál s elegantným a moderným dizajnom, bude pre vás tou správnou voľbou.