Aké prípravky využíva senzuálna masáž?

0
1731

Senzuálne masáže, ako napovedá názov, majú poslanie útočiť na všetky vaše zmysly. Bez pomoci rôznych olejov či solí by to však nezvládli. S akými prípravkami sa môžete stretnúť v tantra spa salóne? Budete prekvapený, niektoré z nich si viete vyrobiť i v pohodlí domova.

Senzuálna masáž bez oleja je ako človek bez ruky

Prvý prípravok, ktorý tantrická masérka využije, je tantrický masážny olej. Ten obsahuje rôzne vône, buď podľa vášho výberu, alebo duševného stavu. Levanduľa pomáha regenerovať a ukľudniť vašu myseľ. Zjemňuje pokožku a je primárne určená ženám zažívajúcim každodenný stres. Ruža pre zmenu dodáva pocit harmónie a radosti. Zablúdiť možno i do exotických krajín – o to sa postará vôňa ihličia cédrového dreva. Takýto olej obsahuje mnoho antioxidantov a bioaktívnych látok. Každá z vôní má svoje poslanie, no nech zvolíte ktorúkoľvek, relaxácii sa nevyhnete.

Ozvláštnite si kúpeľ pred aj po tantrickej masáži

Kúpeľ pred a po senzuálnej masáži je pravidlom a z pohľadu hygieny nevyhnutnosťou. Taktiež je príležitosťou, ako doviesť zážitok z masáže k dokonalosti. Na výber máte veľké množstvo kúpeľných olejov podobných, ale i odlišných, od tých masážnych. Určite stavte na harmančekový, ktorý dokonale uvoľňuje stres a napätie. Ak preferujete kúpeľnú soľ i tá je v ponuke prípravkov používaných v tantrických spa salónoch.

Tantrický zážitok v pohodlí domova

Vyrobiť tantra masážne prípravky v pohodlí domova nie je žiadny problém. Ako základ sa najčastejšie používa olivový či repkový olej, ku ktorým sa pridávajú všakovaké vonné esencie a oleje. Medzi osvedčené afrodiziaká patrí už spomínaná levanduľa a ruža, ktorá je symbolom Venuše. Prekvapiť dokáže čierne korenie povzbudzujúce sexuálnu vitalitu a vášeň. Používali ho dokonca už v starovekom Ríme. V Indii sa teší z popularity jazmínový olej symbolizujúci nekonečnú lásku. Dozaista nesmieme vynechať kvet Ylang-Ylang zvyšujúci libido a sexuálnu príťažlivosť.

Či už v tantrickom spa salóne, alebo súkromne vo vašej spálni, veríme, že si nájdete svoj obľúbený tantrický masážny prípravok. Ako sme už spomínali, vďaka nemu bude zážitok zo senzuálnej masáže dokonalý.