Láska – slovo, na ktoré neexistuje definícia

0
1989

Stretnú sa vám pohľady a vy ste zrazu stratený. Ten človek pred Vami sa na Vás totiž pozerá ako nikto iný pred ním. Láska na prvý pohľad má obrovské čaro. Aspoň pre tých, ktorí ju zažili a veria v ňu. 

Ľudia často hovoria, že ich postretla láska na prvý pohľad. Je to však naozaj možné? Milovať niekoho je proces, na ktorom treba pracovať, je to niečo, kedy máme pocit, že celý svet je veľmi malý a naša túžba po danej osobe je to najväčšie šťastie, ktoré nás postretlo

Láska… Mnohí sa zaoberajú týmto slovom a snažia sa ho vysvetliť. Určite má veľkú moc, ale čo ešte? Dokáže zmeniť všetko k lepšiemu, ale i rozbiť na kúsky. Má silu hýbať svetom, vyčariť úsmev na tvári, ale aj smútok v duši. Každý človek verí v niečo iné, uznáva iné hodnoty, no napriek tomu všetkých spája viera v jednu jedinú vec, ktorou je práve láska. Na každého človeka má úplne iný dopad a vplyv. Niekoho zasiahne viac a niekoho zas menej, no nikto nedokáže s určitosťou vysvetliť, o čo v skutočnosti ide. Je to tenká hranica medzi šťastím a smútkom, životom a smrťou, slzami a smiechom. Podaktorí hovoria, že skutočná láska je večná. Aj preto je už od nepamäti inšpiráciou básnikov, maliarov, spisovateľov, hudobníkov a iných umelcov. Pre niektorých ľudí je zdrojom všetkého. Bez nej im chýba energia, chuť a zmysel žiť. Pre iných je to zase iba bezvýznamné slovo.

Psychológovia dlho pozorovali jedincov pri nadväzovaní nových vzťahov a výsledky ich prieskumu sú jednoznačné. Na základe prvého dojmu si spravíme o človeku predstavu a podvedome odhadneme, aký druh vzťahu by sa s ním dal nadviazať. V závislosti na tom aj konáme. Ak si myslíme, že je vhodným partnerom, sme komunikatívnejší, snažíme sa pôsobiť príťažlivo. Pokiaľ ho však naše inštinkty vyhodnotia ako nezaujímavého, strácame záujem.

Nestačí ale len ľúbiť a prežiť pekné chvíle. Láska potrebuje čas a dlhé roky na to, aby zistila, ktoré páry sú si naozaj súdené a aj napriek bolesti, odlúčeniu, krivdám, hrozným slovám, ktoré si povedali a príšerným veciam, ktoré urobili, sa raz k sebe vrátia a dokážu sebe i celému svetu, že pravá láska existuje a prekoná všetko.

Ak ste niekedy niekomu povedali, že ho milujete, no nikdy viac ste sa nestretli, potom ste ho skutočne nemilovali. Alebo on nemiloval Vás, pretože sa nevracia ani on. Nie je však dôležité, kto zradil alebo ublížil prvý. Všetko v našom živote je len skúška a láska sa jej musí podrobiť tiež.

Prajeme Vám, aby Vám to kontroverzné a miliónkrát skloňované slovo prinieslo iba pocity radosti a šťastia. 

Zdroj: lovesceneonline.com

Foto: straightuplove.com, lovepanky.com