Keď rýchlosť zabíja – 180 km/h

0
1104

Spomaľte! Vyzýva nás Jodie, ktorá prišla o svoju dcéru pri hrozivej autonehode.

O druhej hodine ráno ma zobudil silný rachot. Po chvíli som počula známy hlas kričať moje meno. Bola to mama. Povedala mi, že sestra Jessica bola účastníkom autonehody. Našťastie, prežila to bez vážnejších zranení, ba dokonca ju pustia z nemocnice ešte dnes. Scenár sa však opakoval a ja som sa pýtala, čo sa stalo. Niekto neprestajne búchal na dvere. Bežala som otvoriť. Skoro som umrela od hrôzy. Pred dverami stála moja sestra Steph a oči mala zaliate slzami. Chytila som ju za trasúce ruky, ale to, čo mi vzápätí povedala, prevrátilo môj život naruby. 

“Kyralee bola tiež účastníkom tej strašnej nehody,” vykoktala. “Ale ona to neprežila!”

Bola som zmätená. Kyralee, moja sedemnásťročná dcéra, mala byť mŕtva? „Prosím , povedzte mi , že to nie je pravda!

Naposledy som videla svoje dievčatko, keď som ju vysadila pri miestnom fast-foode, kde pracovala .

Napíšem ti v nedeľu!” povedala mi. Sobotu strávila s priateľmi na večierku a skôr, ako som jej stihla povedať ” ľúbim ťa “, odišla.

Typické! Cieľavedomá a rozhodná, nebolo ľahké ju zastaviť! Už keď mala desať, túžila pracovať v obchode, neskôr sa zapísala na kurz. Jej vášňou bolo pečenie. Dom bol často naplnený vôňou čerstvo upečených dobrôt. Moje mladšie deti, Jayde a Tyler, milovali jej experimenty. Bola naším slniečkom.

Je preč,” povedala mama koktavo a mne sa podlomili nohy. Cez hmlu sĺz som sa snažila zistiť viac. Mama išla pozrieť Jessicu do nemocnice. Potom zistila, že Kyralee bola v aute s ňou. Ale prečo?

Zavolala som na políciu, aby som sa dozvedela viac. Keď mi policajti potvrdili tie hrozné správy, chcela som zomrieť.

Kto šoféroval? Čo sa stalo? Bohužiaľ, polícia mi nemohla povedať v tej chvíli takmer nič. Ako sa telo mojej dcéry dostalo do Melbourne, začalo sa vyšetrovanie. S ťažkým srdcom som oznámila správy Jayden a Tylerovi. „Vaša sestra zomrela pri autohavárii, ” snažila som zadržať slzy, no nešlo to.

Až vtedy nám Jayden ukázal správu na Facebooku, ktorú písala Kyralee. “Naháňa nás polícia,” napísala okolo 00:30.
Keď som sa jej spýtala, kto šoféroval, neodpovedala.

Zúfalo som chcela vedieť odpovede, no nebolo to možné, kým sa Jessica nevráti z nemocnice a všetko nám neobjasní. Keď prišla, sedeli sme pri stole, držala som ju za ruku. „ Nilly a ja sme vyzdvihli Kyralee z večierku v sobotu večer,” povedala. Nilly – skratka pre Nilsson – bol priateľom Jessicy. Vždy som si myslela, že je trochu problémový a nepáčilo sa mi, keď s ním trávila čas.

Po vyzdvihnutí Kyralee začal náhle zrýchľovať.

Policajné auto, ktoré práve prechádzalo ulicou, nás začalo prenasledovať. Keď Nilsson nezastavil, začali nás naháňať. Keď rýchlosť dosiahla desivých 160 km /h, zhasol svetlá. Napriek tomu sa nezastavil. Prosili sme ho, aby to stopol. Kyralee chcela vystúpiť, ale on nepočúval.“

Krátko po 00:30 stratil Nilsson nad vedením kontrolu, auto narazilo a niekoľkokrát sa prevrátilo. Jessice sa podarilo vyviaznuť bez zranení. Nilsson mal poranenú hlavu a brucho. Kyralee bola na mieste mŕtva.

Je mi to tak ľúto,” vzlykala Jessica .

Nie je to tvoja vina,” povedala som jej .

Nillson. On bol na vine! Bol zatknutý, ale to nám dcéru nevráti.

O dva týždne bol pohreb, musela som sa poslednýkrát rozlúčiť so svojou milovanou dcérkou. Stovky ľudí sa zhromaždili v kostole, kde sme sledovali fotky blikajúce na obrazovke nad jej rakvou.

Zdrvujúce priznanie

Pár dní po výročí Kyralee smrti, v decembri 2012, sa Nilsson Keith Smyth priznal k nezodpovednému  riadeniu s následkom smrti.

O deväť mesiacov neskôr prijal obvinenia z bezohľadného správanie ohrozujúceho život, nezastavenia auta na žiadosť polície, nelicencovaného riadenia a prekročenia predpísanej koncentrácie alkoholu. Bol odsúdený na deväť rokov vo väzení.

Už sú to tri roky, čo som stratila svoju dcéru. Viac ju neuvidím, nepoviem jej, ako ju mám rada. Dúfam, že sa ostatní poučia z nášho príbehu. Vážte si každý deň so svojimi deťmi. A hlavne spomaľte!!!

Zdroj a foto: thatslife.com.au