Kalábria vám namieša koktail nezabudnuteľnej dovolenky

0
1408

Jesenné dovolenky majú svoje čaro. Žiadne tlačenice na pláži, miestni sú priateľskejší, ceny sú oveľa výhodnejšie a navyše nemáte pocit, že vás chce slnko ugrilovať, no kúpať sa stále môžete. Jesenná dovolenka v Taliansku je ideálna pre každého, kto nemá rád davy turistov. Kamenné uličky a piesok na pláži ešte úplne nestihli vychladnúť, reštaurácie a kaviarne ešte po odchode dovolenkárov úplne nezleniveli a more je čistejšie ako kedykoľvek predtým. Kde by ste mali zamieriť, aby jesenná dovolenka bola ozajstným zážitkom?

Kalábria a jej charizma

Talianska čižma má výnimočnú špičku. Nie je oceľová, je rovno zlatá. Toto zlato na špičke sa volá Kalábria. Najjužnejší región, kde sa po dlhé stáročia miešala talianska a grécka kultúra. Vidíte na stavbách, počujete to v miestnom dialekte, cítite to v lokálnej kuchyni, odhalíte to aj pri rozhovore s domácimi. Tí sú priateľskejší ako zvyšok Talianska. Jesenné zoznámenie s obyvateľmi Kalábrie je príjemným spestrením dovolenky. Na čo  všetko sa môžete tešiť v tomto krásnom regióne?

Karibik Európy

Zaslúžiť si prezývku Karibik Európy nie je nič jednoduché. Je to takmer nemožné, no Kalábria to dokázala, a to vďaka svojmu krištáľovo čistému moru. Teda moriam, lebo Tyrhenské more kraľuje na západnom pobreží Kalábrie a na juhovýchodnom je to zase Iónske more. Tyrkysová voda morí je doplnená svetlým až bielym jemným pieskom, takže na akékoľvek topánky do mora môžete zabudnúť.

Vôňa a atmosféra

Nech sa pohnete kdekoľvek, zacítite vôňu olivovníkov, pomarančov a grilovaných rýb. Vždy, keď ucítite túto arómu, poviete si, že odtiaľto nechcete už nikdy odísť. Nájdete tu aj jedno z najromantickejších miest v celom Taliansku – Capo Vaticano. Turisti milujú aj učupenú dedinku na úpätí hôr – Simeri Village. Nezálaží na tom, kde sa rozhodnete byť, vždy si užijete krásne chvíle. Lebo presne o tom tom je nezabudnuteľná dovolenka v Kalábrii.

 

FOTO:  © apelavi / Dollar Photo Club